Sony MDR-1A - zaawansowane słuchawki Hi-Res pełne innowacji

Sony MDR‑1A - zaawansowane słuchawki Hi‑Res pełne innowacji

Sony MDR-1A - zaawansowane słuchawki Hi-Res pełne innowacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.06.2015 15:50

Tym razem firma Sony poszerzyła swą ofertę o słuchawki Sony MDR-1A. Charakteryzują się one bardzo szerokim pasmem przenoszenia i jakością dźwięku High-Resolution. Nie ma więc co się dziwić, że podczas targów CES 2015 otrzymały nagrodę "Best of Innovation".

Te zaawansowane technologicznie słuchawki cechują się pasmem przenoszenia w zakresie 3 do 10. kHz. Dzięki temu zestaw umożliwia odczuwanie dźwięków przekraczających naturalny próg słyszalności. Dotyczy to zwłaszcza nagrań o wysokiej rozdzielczości, które w przeciwieństwie do płyt CD i plików MP3 umożliwiają reprodukcję częstotliwości do 100 kHz i uzyskanie bardziej realistycznego brzmienia.

Konwersja muzyki analogowej na cyfrową w szybszym tempie niż CD (24-bit / 19. kHz, a nie 16-bit / 44,1 kHz) wynosi cyfrową kolekcję muzyki na wyższy poziom. Uzyskana dzięki tej funkcji rozdzielczość dźwięku High-Resolution, pozwala otrzymać jakość nagrania bliską nagraniu studyjnemu, a co za tym idzie również bliską wizji artysty. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się muzyką zgodnie z pierwotnymi intencjami jej twórców.

Słuchawki wyposażono w 40-milimetrowe przetworniki akustyczne HD z membraną z polimeru ciekłokrystalicznego. Pokryte cienką, z zarazem wytrzymałą warstwą aluminium zapewniają odpowiednią sztywność. Duża szybkość reakcji gwarantuje czystą i żywą reprodukcję średnich i wysokich tonów, co skutkuje uzyskaniem wyraźnego dźwięku nawet przy wysokiej głośności.

Sony MDR-1. cechuje wysoki poziom czułości sięgający 105 dB/mW. Dzięki temu możemy odtwarzać muzykę głośno i wyraźnie z wszystkimi jej szczegółami za pośrednictwem dowolnego zestawu domowego lub urządzeń przenośnych. W słuchawkach zastosowano symetryczne, 4-żyłowe połączenia i pary przewodów srebrowo-miedziowych, które poprawiają separację kanałów dźwięku i gwarantują lepsze brzmienie. W przeciwieństwie do zwykłych słuchawek ze wspólnym przewodem masy w kablu, w MDR-1A wykorzystano niezależne żyły uziemienia – przekłada się to na ograniczenie zniekształceń i przesłuchów.

Jeszcze przyjemniejsze rozkoszowanie się muzyką płynącą z nauszników Sony MDR-1. umożliwia ich konstrukcja z zamkniętą tylną częścią. Otacza ona szczelnie dźwięk i powoduje, że odbity trafia bezpośrednio do ucha, dzięki czemu wychwycić można każdy detal brzmienia. Co więcej, konstrukcja ta przyczynia się do lepszej reprodukcji basów, pozwalając na dokładniejsze odczucie pojedynczego ich uderzenia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)