Sony: kamera dla internetowych filmowców

Sony: kamera dla internetowych filmowców
Źródło zdjęć: © Sony

18.07.2007 16:00, aktual.: 19.07.2007 09:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie koncernu Sony pojawiła się nowa miniaturowa cyfrowa kamera wideo - Net-sharing CAM. Jest ona przeznaczona przede wszystkich dla osób planujących opublikowanie zarejestrowanych materiałów w internetowych serwisach filmowych, takich jak np. YouTube.com.

Kamera potrafi zapisywać rejestrowany obraz w dwóch trybach - o rozdzielczości 320 x 240 pikseli ( 15 klatek na sekundę ) oraz 640 x 480 pikseli ( z prędkością 30 klatek/s ). Przedstawiciele koncernu tłumaczą, że rozdzielczości te są w pełni wystarczające dla materiałów tworzonych z myślą o publikowaniu online. Co więcej, w komplecie z urządzeniem użytkownik znajdzie specjalne oprogramowanie, upraszczające proces kopiowania filmów z kamery i przesyłania ich do serwisów filmowych.

Rejestrowane materiały zapisywane są na karcie pamięci Memory Stick Duo - firma informuje, że karta o pojemności 2 GB powinna pomieścić do 5 godzin filmów. Urządzenie wyposażone jest w złącze USB 2.0, funkcję robienia zdjęć, ma wbudowaną lampę błyskową, 4x zoom cyfrowy oraz 2,4-calowy kolorowy wyświetlacz LCD. Cenę kamery ustalono na 200 USD - w sprzedaży powinna ona pojawić się w najbliższych dniach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)