Sony honoruje CD Projekt RED. Publikuje wideo o studiu i "Wiedźminie"

Sony honoruje CD Projekt RED. Publikuje wideo o studiu i "Wiedźminie"

Sony honoruje CD Projekt RED. Publikuje wideo o studiu i "Wiedźminie"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Grzegorz Burtan
07.03.2019 15:38

Z czego Polska jest znana? Wódka i kiełbasa. Ale to już się zmieniło – to gry stały się naszym materiałem eksportowym. Najbardziej znany producent, CD Projekt Red, doczekał się wideo laurki od japońskiego giganta, firmy Sony.

W czterominutowym filmie dla PlayStation Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt, opowiada o swoich własnych, trudnych początkach w branży gier jeszcze za czasów PRL-u. Towarzyszą mu inni przedstawiciele studia, a widz dowiaduje się, że przed serią gier o Geralcie studio było przede wszystkim dystrybutorem gier w naszym kraju. Przełomem była oczywiście wspomniana seria gier. Która, jak podkreśla narrator, stała się narodową dumą Polaków. Jak zresztą cała branża gier w naszym kraju.

W drugim wideo opublikowanym przez Sony przedstawiono krótką historię samego Geralta oraz serii "Wiedźmin". Sami przedstawiciele CD Projekt RED zastanawiają się, jakie elementy wpłynęły na międzynarodowy sukces tej serii. Jednym z wniosków jest to, że Geralt, pomimo posiadania dość sporej siły i władania wiedźmińską magią, nie był superczłowiekiem, ale osobą uwikłaną w trudne relacje, z własnymi problemami, który nie dotyczyły tylko wielkiej polityki. Ale żeby dowiedzieć się więcej, warto zobaczyć cały, czterominutowy, materiał.

Co ciekawe, narratorem wideo jest Brad Cockle - aktor podgładający głos pod Geralta. Zawsze coś, kiedy czekamy na "Cyberpunk 2077".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)