Sony Concept N - słuchawki, które zakładasz... na szyję

Sony Concept N - słuchawki, które zakładasz... na szyję
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.03.2016 16:38, aktual.: 21.03.2016 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów SXSW Sony zaprezentowało prototypowe słuchawki, które różnią się swoim designem od wszystkich, jakie widzieliście do tej pory.

Concept N to kodowa nazwa nowego urządzenia, które może zainteresować przede wszystkim te osoby, które zmęczone są już noszeniem na uszach niewygodnych headsetów. Słuchawki Sony zakładamy na szyję. Dźwięk z głośników skierowany jest w taki sposób, że dociera głównie do uszu użytkownika. Oczywiście, osoby znajdujące się obok z pewnością także usłyszą muzykę, ale nie będą potrafiły jej zidentyfikować.

Ideą Concept N jest pozbawienie słuchacza blokady związanej z tłumieniem dźwięków pochodzących z otoczenia np. ruchu ulicznego. W efekcie, do naszych uszu docierać będą wszystkie odgłosy - nie tylko te pochodzące z odtwarzacza. Dla osób preferujących bardziej tradycyjne rozwiązania przygotowano też klasyczne słuchawki nauszne, które będzie można podłączyć do urządzenia. Dodatkowo, korzystanie z słuchawek nie będzie wymagało od nas jakichkolwiek gestów czy używania rąk - wystarczy komunikacja głosowa. Concept N zostaną też wyposażone w czujniki ruchu oraz kamerkę.

Sony nie ujawniło przewidywanej daty premiery ani ceny urządzenia. Bylibyście nim zainteresowani?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)