Sony Bravia S90: zakrzywiony telewizor 4K

Sony Bravia S90: zakrzywiony telewizor 4K

Sony Bravia S90: zakrzywiony telewizor 4K
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.08.2014 13:05

Sony Bravia S90 to najnowszy telewizor w ofercie japońskiego producenta. Urządzenie wyróżnia się zakrzywionym ekranem, możliwością odtwarzania treści 4K i wyjątkowo eleganckim designem.

Serię S9. tworzą modele z ekranami 75" i 65" i wykorzystują wyświetlacze Triluminos. Tego typu wyświetlacze cechują się szerokim zakresem reprodukowanych odcieni czerwieni, zieleni i błękitu. Matryca wspomagana jest przez system X-tended Dynamic Range, który steruje wzmocnieniem kontrastu, co pozwala uzyskać intensywną biel i głęboką czerń. Za szczegółowość obrazu i reprodukcję detali odpowiada natomiast technologia 4K X-Reality PRO, która interpoluje obraz z płyt Blu-ray i telewizji, zapewniając czterokrotnie więcej pikseli niż w materiałach Full HD.
W nowej serii po raz pierwszy wykorzystano 4.2-kanałowy system głośników Sony Multi-angle Live Speaker. Zastosowano w nim niezależne jednostki głośnikowe, które emitują dźwięk w różnych kierunkach. Takie rozwiązanie powinno dobrze reprodukować dźwięk lewego i prawego kanału dźwięku, jak również efektów przestrzennych. Za zachowanie wszystkich niuansów dźwięku wielokanałowego odpowiada system ClearAudio+.

Z myślą o reprodukcji bogatego, mocnego basu telewizory są wyposażone w dwie jednostki niskotonowe. Jeśli to komuś nie wystarcza, w ofercie znajduje się również sprzedawany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy.

Cena zostanie podana podczas wrześniowych targów IFA.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dane techniczne:

Wielkość ekranu

  1. (KD-75S9005B) / 65" (KD-65S9005B)

Rozdzielczość

  1. (3840 x 2160)

Procesor obrazu

  1. X-Reality PRO

Motionflow
Motionflow XR 80. Hz

System głośników
4.2-kanałowy Multi-angle Live z przetwarzaniem cyfrowym

System obsługi One-Flick Entertainment

Funkcja Social Viewing, tryb „Futbol na żywo”, wyświetlanie kopii ekranu, udostępnianie fotografii

System 3D
Aktywny (w komplecie dwie pary okularów)

Kamera Skype i mikrofon
Wbudowane

Pilot One-Flick
W komplecie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)