SolarStrap - uniwersalna ładowarka z baterią słoneczną

SolarStrap - uniwersalna ładowarka z baterią słoneczną

SolarStrap - uniwersalna ładowarka z baterią słoneczną
Źródło zdjęć: © unplggd.com
01.08.2009 14:09

Zapewne większość użytkowników telefonów komórkowych typu smartphone czy urządzeń PDA ma problemy z często rozładowującą się baterią. Przeważnie dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie...

Zapewne większość użytkowników telefonów komórkowych typu smartphone czy urządzeń PDA ma problemy z często rozładowującą się baterią. Przeważnie dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie – zazwyczaj wtedy, kiedy najbardziej potrzebujemy sprawnego urządzenia – np. podczas bardzo ważnej rozmowy. Nowoczesne urządzenia mobilne muszą być małe, lekkie, a przy tym powinny oferować długi czas pracy baterii. Coraz wydajniejsze platformy, duże ekrany, zaawansowane funkcje, systemy operacyjne i aplikacje sprawiają, że ich zapotrzebowanie na energię rośnie. Nie ma większego problemu jeśli znajdujemy się w pobliżu źródła zasilania i mamy przy sobie ładowarkę. W przeciwnym razie jesteśmy zmuszeni szukać innego sposobu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem tego problemu, może być przenośna bateria słoneczna umożliwiająca podładowanie naszej komórki. W ofercie fińskiej firmy Suntrica znajdziemy urządzenie SolarStrap. Jest to kompaktowa ładowarka do urządzeń mobilnych ze składaną, giętką obudową. Na jednej stronie obudowy znajduje się panel słoneczny, a na drugiej akumulator o pojemności 3.7 Wh. Ciekawostką jest to, iż ładowarkę SolarStrap możemy wygodnie nosić nie tylko przy sobie, ale nawet na sobie. W łatwy sposób możemy ją przymocować np. torby, plecaka itp. Gadżet waży 6. gramów, a jego wymiary to 290 x 97 x 16 mm (przed złożeniem) i 144 x 97 x 25 mm (po złożeniu). Ładowanie urządzeń mobilnych odbywa się poprzez złącze micro-USB przy napięciu wyjściowym 5.5 V DC, 800 mA.

Cena: około 40 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)