Solar Paper, czyli panele słoneczne cienkie jak papier

Solar Paper, czyli panele słoneczne cienkie jak papier
Źródło zdjęć: © YouTube / YOLO

14.07.2015 16:35, aktual.: 15.07.2015 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz prezentujemy ładowarkę do urządzeń mobilnych, która jest zasilana energią słoneczną. Pierwszy raz jednak mówimy o naprawdę niewielkim urządzeniu, które bez problemu można zabrać w podróż czy górską wędrówkę.

Solar Paper na Kickstarterze w ciągu zaledwie kilku dni zdobył ponad 200 tys. dolarów. Nie ma się co dziwić - słoneczna ładowarka o grubości zaledwie 1,5 mm nie zabierze wiele miejsca w plecaku czy torebce (twórcy sugerują, by przenosić ją w książce), a może uratować życie w awaryjnych sytuacjach. Jeśli chodzi o pozostałe rozmiary jest zbliżona wielkością do iPhone'a 6 Plus. Ponadto jest jedną z najlżejszych ładowarek słonecznych - waży zaledwie 120 gramów. Sami zobaczcie to na poniższym wideo:

A jak z jej wydajnością? Ładowarka dostępna jest w kilku wariantach - 2.5 W, 5W, 7.5. i 10W. Modułowa konstrukcja pozwala łatwo powiększyć zestaw o kolejne panele. Wersja 7.5-watowa pozwala naładować do pełna iPhone'a 6 (1810 mAh) w około 2,5 godziny. Urządzenie posiada także niewielki wyświetlacz, który informuje użytkownika o stanie naładowania panelu. Dzięki temu wiemy, czy nasłonecznienie jest odpowiednie. Solar Paper jest także wodoodporne, więc jeśli nagle zaskoczy nas deszcz, urządzeniu nic się nie stanie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowe tanie dyski SSD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)