"Sniper: Ghost Warrior 3". CI Games przed rokiem chwaliło się sukcesem, teraz jest rozczarowane

"Sniper: Ghost Warrior 3". CI Games przed rokiem chwaliło się sukcesem, teraz jest rozczarowane

"Sniper: Ghost Warrior 3". CI Games przed rokiem chwaliło się sukcesem, teraz jest rozczarowane
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | CI GAMES
Adam Bednarek
18.03.2019 21:16, aktualizacja: 18.03.2019 21:28

Najpierw klapa, potem sukces, a na końcu… jednak klapa. Tak można podsumować sprzedażowy wynik "Sniper: Ghost Warrior 3". Huśtawka nastrojów w CI Games.

Miał być hitem, który stanie niedaleko za "Wiedźminem 3". Po premierze recenzje i opinie graczy zmieszały grę z błotem. Na dodatek doszły kontrowersyjne metody promocji, z okładką w "Playboyu" na czele. Akcje poszybowały na łeb. Wieszczono nawet, że to koniec studia CI Games. Tymczasem po roku, w marcu 2018, twórcy "Sniper: Ghost Warrior 3" zaskoczyli wszystkich i odtrąbili sukces.

Historia z happy endem? Jeszcze niemal dokładnie 12 miesięcy temu wydawało nam się, że tak. Twórcy pochwalili się sporym przychodem, spłatą długów i nawet zapewnieniu sobie bezpiecznej przyszłości.

Ale minął kolejny rok i okazało się, że rzeczywistość nie jest tak kolorowa.

"Sniper: Ghost Warrior 3": CI Games jednak rozczarowane sprzedażą

Firma CI Games poinformowała o sprzedaniu 1,3 miliona egzemplarzy gry Sniper: Ghost Warrior 3. Wynik okazał się gorszy od oczekiwań wydawcy - informuje serwis Gry-Online.

Twórcy liczyli, że w 2019 uda się przekroczyć 2,5 mln sprzedanych kopii. Teraz jednak zdecydowali się obniżyć wymagania i celują w 2 mln.

Zapowiedzią tego, że sukces ogłoszony zbyt wcześnie, była poniekąd zapowiedź nowej odslony snajperskiej serii - "Sniper Ghost Warrior Contracts".

Z perspektywy czasu muszę przyznać, że mieliśmy zbyt ambitne podejście co do skali i rozmachu projektu Sniper: Ghost Warrior 3" - przyznawał Marek Tymiński, szef CI Games.

Dlatego nowa produkcja będzie różnić się od mocno przeszarżowanego "Sniper: Ghost Warrior 3".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)