SMS-ujesz na ulicy? Możesz trafić za kratki

SMS‑ujesz na ulicy? Możesz trafić za kratki

SMS-ujesz na ulicy? Możesz trafić za kratki
Źródło zdjęć: © chip.pl
29.03.2016 08:55, aktualizacja: 29.03.2016 11:50

Uzależnienie od smartfona, serwisów społecznościowych i Internetu tu współczesna przypadłość, która sprawia, że z telefonu zdarza się nam korzystać wszędzie - nawet w potencjalnie niebezpiecznych miejscach.

Jeśli telefon zabieramy ze sobą do toalety, jest to nieszkodliwe, choć dziwaczne przyzwyczajenie. Niestety wielu osobom zdarza się także korzystać z niego na ulicy czy przejściu dla pieszych. Słuchanie muzyki, pisanie SMS-ów czy przeglądanie Facebooka na smartfonie w trakcie poruszania się sprawia, że nasza uwaga zostaje rozproszona i nie widzimy zagrożenia na drodze. Według telewizji CBS2 w USA od 201. roku liczba wypadków z udziałem pieszych wzrosła o 35 proc.

By zminimalizować ryzyko, członkini partii demokratycznej - Pamela Lampitt - zaproponowała projekt ustawy, na podstawie której karani mają być niefrasobliwi użytkownicy smartfonów. Jeśli projekt przejdzie, już wkrótce za SMS-owanie na ulicy podczas chodzenia w stanie New Jersey będzie można otrzymać mandat w wysokości 50 dolarów lub 15 dni pozbawienia wolności. Połowa dochodu z grzywny byłaby przekazywana wówczas na cele edukacyjne.

ag
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kolejny supertelefon "za grosze"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)