Sms‑owa znajomość zakończyła się zabójstwem

Sms-owa znajomość zakończyła się zabójstwem

28.02.2011 10:25

Zabójstwem zakończyła się utrzymywana przez niemal sześć lat za pomocą sms-ów i mms-ów znajomość między 21-latkiem z Zamościa i 29-latkiem z Mielenka Drawskiego. Młodszy mężczyzna zasztyletował starszego

Zabójstwem zakończyła się utrzymywana przez niemal sześć lat za pomocą sms-ów i mms-ów znajomość między 21-latkiem z Zamościa (Lubelskie) i 29-latkiem z Mielenka Drawskiego (Zachodniopomorskie). Młodszy mężczyzna zasztyletował starszego.

W piątek 21-letniemu Damianowi P. przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. Szef Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) Wojciech Sadowski powiedział PAP, że podejrzany przyznał się do zarzutu.

Obraz

Prokuratura zakłada, że najbardziej prawdopodobnym motywem morderstwa było to, że 29-latek podawał się w elektronicznej korespondencji za kobietę.

Jak dodał Sadowski, sprawa z uwagi na zakładany motyw zabójstwa jest precedensowa. Zaznaczył też, że śledztwo jest na bardzo wstępnym etapie i wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia będzie wymagało wykonania wielu czynności procesowych.

29-latek zginął w miniony czwartek ok. godz. 2. przez swoim domem od kilku ciosów zadanych myśliwskim nożem. Zaraz po zabójstwie Damian P. zadzwonił na policję, by powiadomić o tym, co się stało.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że elektroniczną znajomość mężczyźni nawiązali przed kilku laty, po tym, jak starszy z nich odpowiedział na zamieszczony w telegazecie przez Damiana P. anons, w którym ten poszukiwał dziewczyny do wymiany sms-ów i mms-ów.

Do feralnego czwartku mężczyźni nie widzieli się, ani nie rozmawiali ze sobą przez telefon. Jednak 21-latek jadąc do Mielenka Drawskiego, prawdopodobnie już wiedział, że nie korespondował z dziewczyną, tylko z mężczyzną.

Prokuratura będzie wnioskować do sądu o areszt dla mieszkańca Zamościa. Do sprawy zostaną też powołani biegli z zakresu psychologii i psychiatrii.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany 21-latek nie był dotychczas karany.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)