Smartwatch HP będzie po prostu piękny

Smartwatch HP będzie po prostu piękny
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.08.2014 10:49, aktual.: 04.08.2014 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Problemem wielu, a wręcz większości inteligentnych zegarków, jest ich wygląd. Prostokątne lub kwadratowe koperty przypominają trochę urządzenia sprzed dwudziestu lub trzydziestu lat, masowo otrzymywane przez chłopców z okazji Pierwszej Komunii. Ale są wyjątki.

Najbardziej znanym jest oczywiście Motorola Moto 360 z okrągłą, klasyczną kopertą. Ostatnio pojawiły się też przecieki informujące o tym, że nad swoim okrągłym, bardzo zwyczajnie wyglądającym smartwatchem pracuje OnePlus. Będzie on nosił nazwę OneWatch, a jedną z najciekawszych jego funkcji ma być możliwość bezprzewodowego ładowania.

Wygląda jednak na to, że estetyczna poprzeczka zostanie jeszcze podniesiona i to za sprawą HP. A raczej nie samego HP, ale trójstronnej współpracy amerykańskiego giganta ze sklepem Gilt, a przede wszystkim amerykańskim, luksusowym projektantem Michaelem Bastianem. To właśnie on podpisuje się pod designem nowego zegarka.

Smartwatch HP zbudowany będzie w oparciu o stalową, okrągłą kopertę o średnicy 44 mm. Do tego dojdą różne wersje pasków: czarny (gumowy), brązowy (skórzany) oraz oliwkowo-zielony (nylonowy) plus różne edycje limitowane. Jak twierdzi Bastian, podczas procesu projektowania inspirował się modelami drogich samochodów, zwłaszcza ich desek rozdzielczych i tapicerki.

Za wnętrze i całą "inteligencję" urządzenia odpowiada za to HP. Będzie on zatem posiadał wszystkie funkcje tego typu urządzeń, za to niezwykłe ma być co innego. Producent nie deklaruje bowiem, że jego sprzęt będzie pracować wyłącznie pod kontrolą systemu Android Wear. Prawdopodobna jest wersja obsługująca zegarkową odmianę iOS-a, a może nawet oba systemy równocześnie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

I jeszcze jedno: cena. Jest na razie nieznana, ale możemy się domyślać, że produkt HP nie będzie należał do najtańszych urządzeń na rynku. Czy więc do najdroższych? Tak, to zdecydowanie bardziej prawdopodobna opcja.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To już pewne: HTC One M8 z Windows na pokładzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)