Smartfon z Androidem i 4-calowym ekranem AMOLED

Smartfon z Androidem i 4‑calowym ekranem AMOLED

Smartfon z Androidem i 4-calowym ekranem AMOLED
Źródło zdjęć: © Samsung
25.03.2010 15:21, aktualizacja: 25.03.2010 15:53

Smartfony z dużymi ekranami dotykowymi to obecnie rynkowy przebój. Wziął to pod uwagę Samsung, tworząc I9000 Galaxy S. Telefon z Androidem 2.1 jest wyposażony w 4-calowy ekran Super-AMOLED (480×480 pikseli), który cechuje duży kontrast i krótki czas reakcji matrycy – dzięki czemu urządzenie nadaje się do oglądania wideo.

Szybki jednogigahercowy procesor i akcelerator graficzny mają zapewniać płynne odtwarzanie filmów w rozdzielczości HD. Za pomocą 5-megapikselowej kamery Galaxy S nagrywa też wideo w HD w rozdzielczości 720. (1280×720). Koreański producent wbudował nawet drugą kamerę do rozmów wideo, której dotychczas brakowało w komórkach z Androidem.

Obraz
© Smartfon Samsunga Galaxy S z Androidem kusi klientów 4-calowym ekranem AMOLED, możliwością odbioru strumienia wideo i szybkim procesorem (fot. Samsung)

Smartfon I900. Galaxy S dysponuje najnowszymi technologiami łączności: HSPA, WLAN (IEEE802.11n) i Bluetooth 3.0. Dzięki strumieniowaniu zgodnemu z DLNA materiały wideo mogą być bezprzewodowo przesyłane do telewizorów wyposażonych w klienta streamingu. Pamięć wewnętrzna o pojemności 8 lub 16 GB i złącze kart microSDHC dają wystarczająco dużo miejsca na materiały multimedialne.

Samsung nie zapomniał także o oprogramowaniu: Social Hub koncentruje wiadomości z sieci społecznościowych i kont pocztowych, jest tutaj też przeglądarka plików Office, a browser rzeczywistości rozszerzonej Layar kojarzy obrazy wykonane aparatem z informacjami z Internetu. Wirtualna klawiatura QWERTY jest wyposażona w technologię Swipe (użytkownik przesuwa palcem od litery do litery bez odrywania go od powierzchni ekranu), co pozwala na szybkie wprowadzanie tekstu za pomocą tylko jednego palca.

Galaxy S ma się pojawić na rynku latem tego roku. Samsung na razie nie podał ceny, ale można się spodziewać, że bez abonamentu będzie on kosztował około 500 euro.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)