Smartfon pomoże ci utrzymać dobry stan zdrowia

Smartfon pomoże ci utrzymać dobry stan zdrowia
02.01.2017 15:291 / 5
Smartfon pomoże ci utrzymać dobry stan zdrowia
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

Środek zimy to idealny czas na rozpoczęcie pracy nad plażową sylwetką i zrzucanie zbędnych kilogramów (powiedzmy sobie szczerze, kwiecień to już za późno). Podstawową zasadą chudnięcia jest spalanie większej liczby kalorii niż się przyjmuje. W tym celu trzeba najpierw wiedzieć ile kalorii zajadamy. W sklepach Google Play i App Store można znaleźć wiele aplikacji, które nam w tym pomogą. Popularnymi są np. MyFitnessPal czy FatSecret.

Monitoruj swój wysiłek

2 / 5
323939751772367273
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Oprócz liczenia przyjętych kalorii dobrym nawykiem jest też liczenie tych spalonych. Aplikacje takie jak Google Fit czy Endomondo będą zapisywać twój trening biegowy, rowerowy czy inny. Oprócz statystyk, takich jak kalorie, czas i dystans, aplikacje obliczą też twoją prędkość średnią i maksymalną, pokonane przewyższenia, a także zaproponują trening i wyzwania. Inne aplikacje, jak np. Huawei Zdrowie, połączą się z inteligentną opaską na rękę (np. Huawei Band B2/B3) lub smart watchem (np. Huawei Fit) i będą zliczać aktywność z całego dnia - kroki, przebyty dystans i czas bezczynności. Jeśli mamy specjalną opaskę, będziemy mogli też zobaczyć dane o pracy serca, a opaska Huawei Talk Band B2/B3 zliczy informacje o tym ile i jak regularnie śpimy. Aplikacja może też przygotować dla nas program treningowy dostoswany do naszych możliwości i celu.

Kupuj zdrowo

3 / 5
323939751772498345
Źródło zdjęć: © 123RF.COM | 123rf

Jeśli chcesz jeść zdrowo, musisz najpierw kupować zdrowe jedzenie. Pomocne w tym są aplikacje, które, po zeskanowaniu kodu kreskowego, pokażą składniki produktu, a także do jakich grup się zaliczają (np. cukry, węglowodany, orzechy, gluten, itp.). Takimi aplikacjami są np. Zdrowe Zakupy czy Wiesz co Jesz.

Śpij zdrowo

4 / 5
323939751772629417
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

W pracy nad zdrowym ciałem i umysłem bardzo ważny jest regularny sen, ale każdy z nas wie jak czasem jest o niego trudno. Chociaż aplikacje nie zdejmą z nas obowiązków, które trzymają nas z dala od łóżka, to mogą pomóc, gdy już się w nim znajdziemy. W sklepach Google Play i App Store możemy znaleźć wiele aplikacji, które zagrają nam spokojne dźwięki szumu morza, deszczu uderzającego o okno czy odgłosu natury, aby sen przyszedł szybciej. Ciekawą aplikacją jest też Pzizz, która za każdym razem tworzy unikatowe ścieżki dźwiękowe, które są specjalnie zaprojektowane, aby ukołysać do snu. Na naszym smartfonie możemy też zainstalować aplikację, która pomoże nam obudzić się wyspanymi i pełnymi energii. Jedną z nich jest Sleep as Android – aby aplikacja działała, telefon musi leżeć z nami na łóżku. Mierzy ona nasze ruchu podczas snu, wykrywa kiedy jesteśmy w tzw. płytkiej fazie snu i wtedy nas budzi.

Bądź poinformowany

5 / 5
323939751772760489
Źródło zdjęć: © WP.PL

Zdrowe trendy pojawiają się równie często, jak zagrożenia dla zdrowego trybu życia. Aby pozostawać w dobrej formie, warto być na bieżąco poinformowanym o nowych odkryciach naukowców, dietetyków i ekspertów od fitnessu. W tym celu warto zainstalować sobie aplikację WP 24, gdzie w zakładce Styl Życia znajdziemy najważniejsze i najbardziej aktualne informacje o tym co dla nas dobre, a czego unikać.

Źródło artykułu:WP Tech
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)