Smart Angle: urządzenie, które pokaże wielkość płomienia

Smart Angle: urządzenie, które pokaże wielkość płomienia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.07.2012 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncepcja urządzenia, dzięki któremu można bezpiecznie obserwować wysokość płomienia w kuchence gazowej.

Kuchnie gazowe są powoli wypierane przez ich elektryczne odpowiedniki. W nowo budowanych mieszkaniach często w ogóle nie ma już możliwości zainstalowania tradycyjnej kuchenki. W starszym budownictwie wiele osób wciąż jednak korzysta z dobrodziejstw gazu ziemnego. Trudno im się dziwić: kuchenki gazowe są obecnie niedrogie i najczęściej tańsze w eksploatacji niż te na prąd. Równie poważnym argumentem, co ekonomia, jest siła przyzwyczajenia. Panie domu, nauczone wieloletnim doświadczeniem, doskonale wiedzą, jaką siłę płomienia wybrać, aby potrawa była idealna.

Jednak z tą właśnie kwestią wiąże się wiele niedogodności. Podczas gotowania obiadu trzeba wielokrotnie sprawdzać siłę płomienia, czyli schylać się lub podnosić garnki i patelnie z gotującymi się potrawami. Nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne.

O tych niedogodnościach pomyśleli autorzy urządzenia Smart Angle - Hsu Sean i Yih-Wenn Luo. Gadżet, zaprezentowany na stronie Yanko Design, przeznaczony jest do śledzenia wielkości płomienia w kuchenkach gazowych. Jak to działa? Niewielkie urządzenie wyposażono w wyświetlacz, na którym prezentowany jest obraz płyty gazowej, a dokładniej, wysokość płomienia na poszczególnych palnikach.

Smart Angle jest na razie jedynie projektem i trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek doczeka się realizacji. A jeśli tak, jego autorzy powinni się pospieszyć, aby zdążyć, zanim kuchenki gazowe przestaną być używane.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)