Smart Angle: urządzenie, które pokaże wielkość płomienia

Smart Angle: urządzenie, które pokaże wielkość płomienia
30.07.2012 13:04
Smart Angle: urządzenie, które pokaże wielkość płomienia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Koncepcja urządzenia, dzięki któremu można bezpiecznie obserwować wysokość płomienia w kuchence gazowej.

Kuchnie gazowe są powoli wypierane przez ich elektryczne odpowiedniki. W nowo budowanych mieszkaniach często w ogóle nie ma już możliwości zainstalowania tradycyjnej kuchenki. W starszym budownictwie wiele osób wciąż jednak korzysta z dobrodziejstw gazu ziemnego. Trudno im się dziwić: kuchenki gazowe są obecnie niedrogie i najczęściej tańsze w eksploatacji niż te na prąd. Równie poważnym argumentem, co ekonomia, jest siła przyzwyczajenia. Panie domu, nauczone wieloletnim doświadczeniem, doskonale wiedzą, jaką siłę płomienia wybrać, aby potrawa była idealna.

Jednak z tą właśnie kwestią wiąże się wiele niedogodności. Podczas gotowania obiadu trzeba wielokrotnie sprawdzać siłę płomienia, czyli schylać się lub podnosić garnki i patelnie z gotującymi się potrawami. Nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne.

O tych niedogodnościach pomyśleli autorzy urządzenia Smart Angle - Hsu Sean i Yih-Wenn Luo. Gadżet, zaprezentowany na stronie Yanko Design, przeznaczony jest do śledzenia wielkości płomienia w kuchenkach gazowych. Jak to działa? Niewielkie urządzenie wyposażono w wyświetlacz, na którym prezentowany jest obraz płyty gazowej, a dokładniej, wysokość płomienia na poszczególnych palnikach.

Smart Angle jest na razie jedynie projektem i trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek doczeka się realizacji. A jeśli tak, jego autorzy powinni się pospieszyć, aby zdążyć, zanim kuchenki gazowe przestaną być używane.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)