SlySoft: Złamaliśmy Blu-ray. I złamiemy ponownie!

SlySoft: Złamaliśmy Blu‑ray. I złamiemy ponownie!

SlySoft: Złamaliśmy Blu-ray. I złamiemy ponownie!
Źródło zdjęć: © Blue Ray
25.03.2008 13:30, aktualizacja: 25.03.2008 15:07

Przedstawiciele firmy SlySoft poinformowali, że udało im się w 100% "rozpracować " nowe zabezpieczenia płyt Blu-ray, czyli system BD+ - donosi serwis ArsTechnica.com. Szef działu HD SlySoft zapowiedział przy tej okazji, że nie jest to ostatnie słowo jego firmy i stwierdził, że w przyszłości złamie ona wszelkie nowe zabezpieczenia zastosowane na Blu-ray.

W minionym tygodniu ukazała się nowa wersja sztandarowego produktu SlySoft - aplikacji AnyDVD HD, służącej m.in. do kopiowania płyt Blu-ray oraz HD DVD. W najnowszym wydaniu - 6.4.0.0 - wprowadzono modyfikacje, które pozwalają programowi na bezproblemowe kopiowanie płyt Blu-ray zabezpieczonych najnowszą wersją stosowanego na tych nośnikach systemu DRM - BD+.

Obraz

ArsTechnica.com odnotowuje, że gdy w lipcu 2007 r. system BD+ był oficjalnie prezentowany przez stowarzyszenie BDA ( Blu-ray Disc Association ), to jeden z jego twórców dość buńczucznie zapowiadał, że złamanie go zajmie co najmniej 10 lat. Tymczasem okazało się, że czekaliśmy na to mniej niż 10 miesięcy...

Pierwsze doniesienia o złamaniu przez SlySoft BD+ pojawiły się już pod koniec 2007 r. - szybko jednak okazało się, że stworzone przez firmę rozwiązanie nie jest w 100% skuteczne i wymaga dopracowania ( pisaliśmy o tym w tekście "Łamanie zabezpieczeń Blu-ray w fazie beta" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=130289 ). Przedstawiciele SlySoft stwierdzili wtedy, że potrzebują kilku dodatkowych tygodni - ostatecznie prace potrwały jednak trochę dłużej ( do minionego tygodnia ). Tak czy owak, faktem jest, że złamanie BD+ zajęło ok. 9 miesięcy - zamiast zapowiadanych 10 lat.

Peer van Heuen, szef działu HD SlySoft zapowiedział przy okazji, że firma jest gotowa do łamania wszelkich kolejnych zabezpieczeń proponowanych przez BDA. Jego zdaniem rozpracowanie wszelkich uaktualnionych wersji BD+ nie powinno być poważnym problemem, ponieważ jego zespół zdołał już rozszyfrować jak działa cały system zabezpieczeń.

Przedstawiciele SlySoft deklarują też, że niespecjalnie obawiają się ewentualnych pozwów ze strony BDA - firma zarejestrowana jest na karaibskiej wyspie Antigua, słynącej z bardzo liberalnego prawa w zakresie ochrony praw autorskich.

Więcej informacji: SlySoft.com - http://www.slysoft.com, ArsTechnica.com - http://www.arstechnica.com.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)