Słoneczny pendrive ZyRUS z wbudowaną ładowarką

Słoneczny pendrive ZyRUS z wbudowaną ładowarką

Słoneczny pendrive ZyRUS z wbudowaną ładowarką
Źródło zdjęć: © kr.aving.net
14.08.2009 15:17, aktualizacja: 28.02.2012 17:21

Firma ZyRUS wprowadziła do swojej oferty ciekawe urządzenie w formie breloka do kluczy, które łączy ze sobą miniaturową pamięć USB oraz przenośną ładowarkę słoneczną - SUN Driver. Jego...

Coraz częściej przenośne pamięci USB są tak małe, że można je przypiąć do kluczy jako brelok. Pojemności, które oferują z reguły pozwalają nosić zawsze przy sobie wszystkie nasze najpotrzebniejsze dane. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej pomysłów na przenośne ładowarki słoneczne, które doraźnie rozwiązują problem z rozładowującą się w najmniej spodziewanym momencie baterią np. telefonów komórkowych typu smartphone czy urządzeń PDA.

Firma ZyRUS wprowadziła do swojej oferty ciekawe urządzenie w formie breloka do kluczy, które łączy ze sobą miniaturową pamięć USB oraz przenośną ładowarkę słoneczną - SUN Driver. Jego wymiary to 6. mm x 25,8 mm x 13,8 mm. Gadżet został wyposażony w port USB 2.0 i posiada panel słoneczny oraz wbudowany litowo-polimerowy akumulator o pojemności 400 mA. Jak podaje producent, ma on zapewnić od 50 do 60 dodatkowych minut rozmów lub od 25 do 35 godzin pracy w trybie czuwania. Wbudowany akumulator można naładować na dwa sposoby – wykorzystując promieniowanie słoneczne (czas ładowania: około 15 godzin przy natężeniu światła 100.000 LUX) lub poprzez port USB (czas ładowania: około 50 minut). Ładowarka jest kompatybilna z urządzeniami Samsung, LG, Nokia, Motorola, Apple iPhone, SonyEricsson, Docomo FOMA, Softbank 3G, AU CDMA.

Gadżet ma być dostępny w wersjach 1GB, 2GB, 4GB, 8GB i 16GB. Wbudowana pamięć oferuje prędkość odczytu danych na poziomie 22,2 MB/s. Prędkość zapisu nie powinna być niższa niż 13,1 MB/s. Dodatkowo SUN Driver oferuje funkcję autostartu, partycjonowania, zabezpieczenia danych hasłem, zabezpieczenia komputera przed nieautoryzowanym dostępem (PC Lock) oraz tworzenia bootowalnego dysku.

Cena urządzenia ZyRUS SUN Driver w najtańszej wersji wynosi 23 dolary.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)