Śledzik Naszej-Klasy dostępny przez telefony komórkowe

Śledzik Naszej-Klasy dostępny przez telefony komórkowe
Źródło zdjęć: © internetstandard.pl

18.02.2010 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Nasza-klasa.pl mogą już korzystać z mikrobloga serwisu za pośrednictwem telefonów komórkowych. NK udostępnia wersję Lajt Śledzika, która umożliwia mobilne posługiwanie się najważniejszymi opcjami popularnego narzędzia serwisu. Niebawem premierę będzie miała także wersja Java Śledzika oraz aplikacja na iPhone'a.

Urządzenia mobilne (np. telefony komórkowe) coraz chętniej używane są w Polsce do eksplorowania zasobów Internetu. Już prawie 20. rodzimych Internautów korzysta z mobilnego dostępu do sieci, a ponad połowa z nich czyni to niemal codziennie.

_ Wdrożenie wersji mobilnych portalu to kolejny element unowocześniania i rozszerzania funkcji dostępnych w NK. Rok 2010 będzie dla nas okresem silnej rozbudowy oferty w tym zakresie, m.in. o główny portali i komunikator NKtalk dostępny z poziomu każdego telefony komórkowego. Pracujemy również nad udostępnieniem usług lokalizacyjnych oraz wzajemnej integracji tych produktów. Jednym z ważniejszych elementów będzie również szeroka kampania edukacyjna skierowana do użytkowników sieci w Polsce nastawiona na wskazywanie zalet mobilnego dostępu do sieci _. - mówi Dominik Kaznowski, Pełnomocnik Zarządu Spółki ds. Marketingu i PR.

Obraz

_ Nasi Użytkownicy bardzo chętnie logują się do NK i Śledzika ze swoich komórek. Przeglądanie mikrobloga w wersji www przez telefon nie jest jednak rozwiązaniem wygodnym. Z tego względu udostępniamy narzędzia przewidziane specjalnie na komórki. Aplikacja Lajt to "odchudzona" wersja Śledzika, zawierająca jego wszystkie najważniejsze opcje. Pozwala dostać się do Śledzika z poziomu przeglądarki w telefonie. Dodane za jej pośrednictwem wpisy są też specjalnie wyróżnianie. Co warte podkreślenia - jest ona jeszcze prostsza w obsłudze niż narzędzie portalowe _ - mówi Joanna Gajewska, rzecznik prasowy NK.

Prace nad mobilną wersją Śledzika trwały kilka miesięcy. Zespołem projektowym przygotowującym nowy produkt kierował Adam Wesołowski, wcześniej odpowiedzialny za wdrożenie Śledzika na nk.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także