Śledź zagrożenia w sieci przez darmową aplikację

Śledź zagrożenia w sieci przez darmową aplikację

Śledź zagrożenia w sieci przez darmową aplikację
Źródło zdjęć: © Symantec
17.02.2011 11:28

Dla lepszej ochrony miliardów osób w sieci, firma Symantec przedstawiła nowe narzędzie: indeks cyberprzestępczości - Norton Cybercrime Index. Śledzi on bieżące zagrożenia cyberprzestępczością na świecie i ostrzega przed nimi użytkowników komputerów, dostarczając aktualnych i wiarygodnych informacji

Norton Cybercrime Index informuje użytkowników o źródłach problemów i potencjalnych zagrożeniach online każdego dnia, w tym o najbardziej niebezpiecznych witrynach, terminach wyszukiwania, pod które najczęściej podszywają się cyberprzestępcy, a także najpoważniejszych wyłudzeniach danych, kradzieżach tożsamości i spamie. Bezpłatne narzędzie udostępnia fachowe wiadomości na temat najpoważniejszych zagrożeń oraz porady, jak ich unikać i bezpiecznie korzystać z internetu. W obliczu niedawnych zagrożeń, takich jak wirus „Here You Have”. (H-Y-H), który próbował sparaliżować komunikację elektroniczną na całym świecie oraz głośne ataki botnetów Zeus, użytkownicy komputerów potrzebują narzędzia, które ułatwi i uprości zrozumienie dzisiejszych zagrożeń internetowych.

Obraz
© (fot. Symantec)

Podstawowym zadaniem Norton Cybercrime Index jest odpowiedź na pytanie: „Jaki jest dziś poziom Twojego bezpieczeństwa online?”, poprzez pokazanie oceny zagrożenia w danym dniu w kontekście spadków i wzrostów na wzór indeksu giełdowego. Narzędzie umożliwia łatwą do zrozumienia wizualizację poziomu zagrożenia w danym dniu. Norton Cybercrime Index można sprawdzić za pomocą strony internetowej, na telefonie komórkowym lub pobrać w formie aplikacji na komputer PC. Pakiet zabezpieczający Norton 36. w wersji 5.0 również zapewnia szybki dostęp do wskaźnika Norton Cybercrime Index.
Jak to działa?
Niezależnie od tego, czy ktoś ma dziesięć sekund, czy dwie minuty, indeks cyberprzestępczości marki Norton może dać mu informacje potrzebne do podejmowania rozsądnych decyzji w sieci i uniknięcia wielu problemów. Ktoś, kto ma 3. sekund może spojrzeć na najczęściej wykradane terminy wyszukiwania i najniebezpieczniejsze witryny, aby ich unikać. Użytkownicy mogą następnie dokładnie przyjrzeć się danym, aby zobaczyć, w jaki konkretnie sposób cyberprzestępcy próbują dziś okraść użytkowników sieci.

Norton Cybercrime Index składa się z jednej liczby wskazującej aktualny poziom zagrożenia danego dnia. Liczba ta jest wyliczana na podstawie algorytmu, który bierze pod uwagę dane z trzech źródeł. Podstawowym jest sieć Symantec Global Intelligence Network. Sieć ta monitoruje ponad 13. milionów serwerów na całym świecie, śledząc nowe zagrożenia i ataki. Ponadto dane na temat kradzieży tożsamości i wycieków danych udostępniają, odpowiednio: firma zajmująca się zarządzaniem ryzykiem konsumenckim ID Analytics oraz DataLossDB, projekt badawczy fundacji Open Security Foundation.

Obraz
© (fot. Symantec)

Wszystkie te nieobrobione dane są wprowadzane do algorytmu opracowanego przez Instytut Cyberbezpieczeństwa Uniwersytetu Teksaskiego w San Antonio (UTSA), który każdego dnia przydziela wartości zagrożeniom sieciowym. Wynikiem jest aktualizowana codziennie rano wartość Norton Cybercrime Index. Analitycy komentują zagrożenia danego dnia, podając porady, jak sie przed nimi bronić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)