Skype przejdzie ogromną zmianę. Aktualna wersja zostanie wyłączona po wakacjach

Skype przejdzie ogromną zmianę. Aktualna wersja zostanie wyłączona po wakacjach17.07.2018 09:02
Skype przejdzie ogromną zmianę. Aktualna wersja zostanie wyłączona po wakacjach
Źródło zdjęć: © Skype

Niedawno Microsoft wprowadził do Skype aktualizację, dodającą funkcję, która była już dostępna w praktycznie każdym komunikatorze - "przeczytane". Tymczasem minęło około 10 dni, a firma stwierdziła, że Skype potrzebuje kolejnych zmian.

Na blogu Skype'a firma Microsoft informuje o porzuceniu Skype Classic, zaraz po wakacjach - 1 września. Firma uniemożliwi korzystanie ze starszych wersji komunikatora, zmuszając użytkowników do korzystania z najnowszej wersji. Ostatni klient wypuszczony w marcu najwyraźniej się nie przyjął. "W trosce o dobro użytkowników", Microsoft znowu bierze się za Skype'a.

"Zachęcamy każdego do aktualizacji już teraz, by uniknąć niedogodności, gdyż po 1 września 2018 roku będzie działał wyłącznie Skype 8.0. W miarę, jak udostępniamy kolejne aktualizacje, zmuszeni jesteśmy zamykać starsze usługi i aplikacje" - czytamy na blogu.

W nowej wersji Skype ma pojawić się sporo zmian. Interfejs komunikatora ma przypominać ten z wersji mobilnej zarówno układem jak i designem. Tym samym będzie pełnoekranową wersją na PC, co może tym bardziej odrzucać użytkowników i doprowadzić do końca Skype'a. Dodano także możliwość nagrywania rozmów, czy funkcje znane z facebookowego Messengera - reakcje na wiadomości, czy oznaczanie użytkowników poprzez @.

Jeśli korzystacie nadal ze Skype, polecamy jak najszybciej pobrać aktualizację, aby uniknąć kłopotów. Możecie ją pobrać pod tym adresem. Ewentualnie, polecamy wam inny, popularny ostatnio komunikator głosowy - Discord. Jest prosty w użyciu, przejrzysty i pozwala zarówno na rozmowy prywatne, jak i tworzenie własnych kanałów do rozmów. W dodatku, nie obciąża systemu tak, jak robi to Skype.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)