Skype przejdzie ogromną zmianę. Aktualna wersja zostanie wyłączona po wakacjach

Skype przejdzie ogromną zmianę. Aktualna wersja zostanie wyłączona po wakacjach

Skype przejdzie ogromną zmianę. Aktualna wersja zostanie wyłączona po wakacjach
Źródło zdjęć: © Skype
Arkadiusz Stando
17.07.2018 09:02, aktualizacja: 17.07.2018 09:55

Niedawno Microsoft wprowadził do Skype aktualizację, dodającą funkcję, która była już dostępna w praktycznie każdym komunikatorze - "przeczytane". Tymczasem minęło około 10 dni, a firma stwierdziła, że Skype potrzebuje kolejnych zmian.

Na blogu Skype'a firma Microsoft informuje o porzuceniu Skype Classic, zaraz po wakacjach - 1 września. Firma uniemożliwi korzystanie ze starszych wersji komunikatora, zmuszając użytkowników do korzystania z najnowszej wersji. Ostatni klient wypuszczony w marcu najwyraźniej się nie przyjął. "W trosce o dobro użytkowników", Microsoft znowu bierze się za Skype'a.

"Zachęcamy każdego do aktualizacji już teraz, by uniknąć niedogodności, gdyż po 1 września 2018 roku będzie działał wyłącznie Skype 8.0. W miarę, jak udostępniamy kolejne aktualizacje, zmuszeni jesteśmy zamykać starsze usługi i aplikacje" - czytamy na blogu.

W nowej wersji Skype ma pojawić się sporo zmian. Interfejs komunikatora ma przypominać ten z wersji mobilnej zarówno układem jak i designem. Tym samym będzie pełnoekranową wersją na PC, co może tym bardziej odrzucać użytkowników i doprowadzić do końca Skype'a. Dodano także możliwość nagrywania rozmów, czy funkcje znane z facebookowego Messengera - reakcje na wiadomości, czy oznaczanie użytkowników poprzez @.

Jeśli korzystacie nadal ze Skype, polecamy jak najszybciej pobrać aktualizację, aby uniknąć kłopotów. Możecie ją pobrać pod tym adresem. Ewentualnie, polecamy wam inny, popularny ostatnio komunikator głosowy - Discord. Jest prosty w użyciu, przejrzysty i pozwala zarówno na rozmowy prywatne, jak i tworzenie własnych kanałów do rozmów. W dodatku, nie obciąża systemu tak, jak robi to Skype.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)