Skype komunikuje się z telewizorami Panasonic

Skype komunikuje się z telewizorami Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic

28.01.2010 10:28, aktual.: 28.01.2010 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic oraz firma Skype ogłosiły dzisiaj podjęcie współpracy, która pozwoli konsumentom na prowadzenie rozmów wideo bezpośrednio z poziomu telewizorów HD Viera, które pojawią się w ofercie wiosną 2010 roku. Dzięki współpracy, komunikator Skype zyskuje kolejną, po komputerach oraz telefonach komórkowych platformę, która jest centrum domowej rozrywki - telewizję.

Firma Panasonic oraz firma Skype ogłosiły dzisiaj podjęcie współpracy, która pozwoli konsumentom na prowadzenie rozmów wideo bezpośrednio z poziomu telewizorów HD Viera, które pojawią się w ofercie wiosną 2010 roku.

Dzięki współpracy, komunikator Skype zyskuje kolejną, po komputerach oraz telefonach komórkowych platformę, która jest centrum domowej rozrywki - telewizję. Za pośrednictwem systemu Viera, Skype dostarczy szeregu znanych z komunikatora funkcji:

• Bezpłatne rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami komunikatora Skype
• Połączenia z numerami telefonów stacjonarnych lub komórkowych według niskich stawek komunikatora Skype
• opcja odbierania połączeń telefonicznych przez numer internetowy użytkownika Skype
• Skype Voicemail, jeśli użytkownik posiada już skonfigurowaną usługę
• Możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych pomiędzy 2. rozmówcami

Obraz
© (fot. Panasonic)

„Skype sprawił, że rozmowy wideo stały się prostsze oraz ogólnodostępne. Obecnie 34. rozmów w ramach komunikatora odbywa się z użyciem przekazu wizyjnego. Kluczowym argumentem, dla którego użytkownicy Skype doceniają rozmowy wideo jest poczucie bliskości z przyjaciółmi oraz rodziną,” powiedział Josh Silverman, CEO w Skype.

Firma Panasonic stworzyła wydajną kamerę wizyjną. Akcesorium będzie dostępne jako oddzielne akcesorium. Urządzenie wyposażono w specjalny system mikrofonów, które zapewniają wysoką jakość transmisji dźwięków. Dodatkowo, kamera będzie dostarczać obraz wysokiej jakości - do 720. (w zależności od łącza internetowego).

Obraz
© (fot. Panasonic)

Funkcja Viera Cast jest powszechnie znana jako interaktywna aplikacja, która pozwala użytkownikom przeglądać treści internetowe na dużych ekranach telewizorów HD. Dodatkowo, ta dostępna za pośrednictwem jednego przycisku pilota telewizyjnego funkcja, nie wymaga podłączenia do komputera oraz nie wymaga żadnych opłat (niektóre aplikacje jak VOD posiadają indywidualne struktury opłat).

Komunikator Skype dołącza do listy internetowej oferty Panasonic Viera Cast, w ramach której dostępne są serwisy takie jak Amazon Video On Demand, YouTube, Picasa Web Albums oraz Bloomberg News.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także