Skype everywhere?

Skype everywhere?
Źródło zdjęć: © Skype

15.01.2008 15:12, aktual.: 30.01.2008 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skype powili przenosi się z komputerów na mobilne urządzenia
mające bezprzewodowy dostęp do internetu. Dzięki temu kontakt poprzez
Skype staje się bardziej mobilny i dostępny dla wszystkich użytkowników niezależnie od tego, gdzie przebywają

*Skype powili przenosi się z komputerów na mobilne urządzenia mające bezprzewodowy dostęp do internetu. Dzięki temu kontakt poprzez Skype staje się bardziej mobilny i dostępny dla wszystkich użytkowników niezależnie od tego, gdzie przebywają. *
_ "Możliwości bezprzewodowego korzystania z sieci stają się coraz większe, co dla użytkowników Skype oznacza możliwość rozmów w prawie nieograniczonej liczbie miejsc" _ – powiedział Gareth O’Loughlin, Skype's general manager of mobile and hardware devices - "_ Prezentacja nowych, powszechnie dostępnych urządzeń wspierających Skype to dla milionów użytkowników możliwość odejścia od biurek i wzięcia Skype ze sobą. To wspaniałe uczucie – odejść od biurka z komputerem, a jednocześnie pozostawać online w Skype" _Skype wspólnie z wieloma swoimi partnerami – producentami sprzętu oraz oprogramowania – pracuje nad możliwością używania Skype w jak największej liczbie urządzeń mobilnych korzystających z różnych sposobów łączenia się z Internetem. Mobilny dostęp do Skype to nie tylko darmowe rozmowy i wiadomości tekstowe z 246 milionami zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, ale także dodatkowe funkcje jak SkypeOut (tanie rozmowy ze Skype do użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych na całym świecie),
oraz SkypeIn (osobisty, przenośny numer pozwalający odbierać połączenia z tradycyjnych telefonów niezależnie gdzie przebywamy).

Najnowsze urządzenia bezprzewodowe oraz akcesoria prezentowane na targach CES 2008 i umożliwiające mobilne korzystanie ze Skype to między innymi:

· *3 Skypephone *– zaprezentowany wspólnie operatorem sieci komórkowych ‘3’, dostępny w bardzo przystępnej cenie telefon komórkowy 3G. Pozwala na darmowe połączenia Skype-Skype oraz na czaty z wszystkimi użytkownikami Skype na całym świecie za jednym naciśnięciem guzika w komórce. 3 Skypephone dostępny jest w Australii, Austrii, Danii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a wkrótce także w Hong Kongu.

· Freetalk® Wireless Stereo Headset – to bezprzewodowe słuchawki stereo wykonane w nowej technologii AvneraAudio™, dzięki której dźwięk w jakości CD jest dostępny bezprzewodowo, podobnie jak rozmowy przez Skype za ich pośrednictwem. Słuchawki oferują znakomity zasięg nawet do 20 metrów oraz umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń Skype z dala od naszego komputera w biurze lub domu.

· Mobilne urządzenia internetowe Intel (Mobile Internet Devices, MID) - użytkownicy ceniący sobie mobilność będą mogli wykonywać połączenia głosowe i wideo oraz korzystać z funkcji czatu za pośrednictwem najnowszych, ultralekkich i przenośnych komputerów zbudowanych w oparciu o procesory Intela. MID to nowa kategoria urządzeń przenośnych wyposażonych w WiMAX i wifi zaprezentowana przez Intel, dzięki czemu funkcje Skype będą dostępne także w otwartych sieciach bezprzewodowych.

· Nokia N810 Internet Tablet – to najnowszy tablet internetowy firmy Nokia będący eleganckim, kieszonkowym urządzeniem z wysuwaną klawiatura i dostępem do wifi. Nokia N810 umożliwia połączenia za pośrednictwem Skype w każdym miejscu z dostępem do bezprzewodowego Internetu, w tym w tysiącach hot spotów Boingo Wireless i Earthlink.

· mylo™ Communicator – Skype jest także przeinstalowany w osobistym komunikatorze mylo firmy Sony. Użytkownicy Skype mogą dzwonić i korzystać z czatów z innymi użytkownikami Skype za darmo, za pośrednictwem otwartych sieci wifi. Komunikator mylo umożliwia także wykonywanie połączeń SkypeOut i odbierane rozmów SkypeIn.

· PSP® (PlayStation®Portable) przenośny system rozrywki PSP-2000 - dzięki prostej aktualizacji oprogramowania planowanej na koniec stycznia, użytkownicy PSP na całym świecie będą mogli cieszyć się darmowymi rozmowami z innymi użytkownikami Skype, widzieć którzy znajomi są dostępni, a kupując kredyt SkypeOut dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie oraz odbierać rozmowy poprzez numer SkypeIn.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)