Skuteczne chłodzenie z trzema wenetylarorami od Zalman’a

Skuteczne chłodzenie z trzema wenetylarorami od Zalman’a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.09.2011 14:32

Zalman zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego, wysokowydajnego chłodzenia dla procesorów na wszystkie obecnie dostępne i przyszłe podstawki, jak np. Intel LGA2011 czy FM1 dla procesorów AMD Bulldozer.

Zalman CNPS12. jest pierwszym na świecie systemem chłodzenia wyposażonym fabrycznie w trzy 120-milimetrowe niskoobrotowe wentylatory. Rozpraszają one energię z dwóch aluminiowych radiatorów, w całości niklowanych na kolor czarnej perły nie tylko ze względów estetycznych, ale również by całkowicie wyeliminować problem korozji elementów metalowych.

Dla zoptymalizowania szybkości oddawania energii, żeberka radiatorów są specjalnie ukształtowane w taki sposób, by zastosowanie trzech wentylatorów odniosło zamierzony skutek w postaci zmniejszenia temperatury procesora. Energię cieplną z procesora odbiera sześć rurek cieplnych bezpośrednio się z nim stykających (technologia: W-DTH). Co ważne, zastosowane w CNPS12. rurki cieplne transferują energię o około 50% szybciej niż tradycyjne tego typu rozwiązania. Są one bowiem wielowarstwowe, a nie spiekane.

Trzy chłodzące wentylatory automatycznie regulują swoją prędkość obrotową zależnie od potrzeb. W trybie wysokiej wydajności kręcą się w tempie 95. do 1200 obrotów na minutę generując przy tym głośność na poziomie maksymalnie 24 dBA. Jeśli użytkownik podepnie dołączony w zestawie ogranicznik RC5, natężenie dźwięku spadnie do 22 dBA, a szybkość kręcenia się łopatek sięgnie maksymalnie wartości 1100 obrotów na minutę oraz 850 przy braku obciążenia.

Dzięki podświetleniu LED wentylatorów oraz niklowaniu żeberek radiatorów Zalman CNPS12. nadaje się także do komputerów z przeszklonym bokiem.

Chłodzenie Zalman CNPS12. jest zgodne ze wszystkimi obecnie funkcjonującymi na rynku podstawkami procesorów. W przypadku jednostek Intela mowa o: LGA775, LGA1155, LGA1156 oraz LGA1366. Zapinki umożliwiają również schłodzenie procesorów na nadchodzący socket LGA2011. W przypadku procesorów AMD, CNPS12X obsługuje wszystkie procesory na następujące gniazda: AM2, AM2+, AM3, AM3+ oraz FM1.

Warto zaznaczyć, że Zalman CNPS12. zmieści się w obudowach o szerokości 180 mm lub szerszej.

Sugerowana cena Zalman CNPS12X wynosi *299 zł brutto. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)