Skruszona firma AVG Technologies oferuje poszkodowanym rekompensatę

Skruszona firma AVG Technologies oferuje poszkodowanym rekompensatę

Skruszona firma AVG Technologies oferuje poszkodowanym rekompensatę
14.11.2008 20:35, aktualizacja: 17.11.2008 13:13

Jeśli antywirus AVG, z powodu błędnego wykrywania trojana zrujnował Ci system operacyjny, możesz liczyć na to, że autorzy programu wynagrodzą powstałe szkody. Nie spodziewajcie się milionowych odszkodowań, ale posunięcie AVG Technologies zapewne pozwoli nieco złagodzić klątwy rzucane pod adresem firmy.

W ostatni wtorek informowaliśmy - http:www.pcworld.pl/news/173224/wpadka.avg.kasuje.biblioteke.systemowa.windows.xp.html, że instalacja przedostatniej bazy sygnatur w programach antywirusowych AVG 7.5 oraz AVG 8.0, powodowała, że błędnie identyfikowały one bibliotekę systemu Windows XP jako konia trojańskiego. Usunięcie "wirusa" powodowała olbrzymie problemy z ponownym uruchomieniem systemu. Jeden z zachodnich serwisów pozwolił sobie nawet na żart, że aktualizację należy uznać za wyjątkowo udaną, bowiem złapanie wirusa w takich warunkach jest praktycznie niemożliwe.

Jako zadośćuczynienie, firma proponuje dla wszystkich poszkodowanych użytkowników darmową licencję na używanie AVG 8.0 przez rok, bądź też darmową aktualizację dla użytkowników AVG 7.5 ( upgrade obejmuje darmowe korzystanie z serwisu ). AVG Technologies informuje, że będzie kontaktować się w tej sprawie z poszkodowanymi poczynając od dnia 24 listopada.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)