SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [8.08.2020 r.]

Nowoczesna sygnalizacja świetlna może być ciekawym celem dla hakerów.
Nowoczesna sygnalizacja świetlna może być ciekawym celem dla hakerów.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

08.08.2020 23:17, aktual.: 01.03.2022 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sygnalizacja świetlna, którą można zaatakować, darmowa gra dla fanów Roberta Kubicy, nadchodzący szczyt deszczu Perseidów i darmowe rady od profesjonalnego fotografia zajmującego się zdjęciami nieba oraz nietypowa prośba programisty. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Nowoczesna sygnalizacja świetlna, która jest stale podłączona do internetu, może być ciekawym celem dla hakerów. Jak ustaliła grupa badaczy, poprzez właściwą manipulację komunikatów wysyłanych do takiej sygnalizacji, można nią w praktyce sterować. Testy przeprowadzono w Holandii, gdzie instalowane są nowoczesne sygnalizacje świetlne dla rowerzystów.

F1 2018 do pobrania za darmo

Świetne wieści dla fanów Roberta Kubicy i innych kierowców związanych z Formułą 1. W Humble Store można za darmo odebrać grę F1 2018, a w niej ścigać się prawdziwymi bolidami na autentycznych torach, w barwach istniejących zespołów. Wśród kierowców między innymi Sebastian Vettel, Lewis Hamilton i Fernando Alonso.

Noc Perseidów 2020. Zobacz, co warto wiedzieć

Wielkimi krokami zbliżamy się do szczytu deszczu Perseidów, który co roku przypada na pierwszą połowę sierpnia. W przyszłym tygodniu warto więc w nocy wyjść przed dom i obserwować niebo. Świetne efekty można też uzyskać na zdjęciach. Dobre rady, jak zrobić dobre zdjęcie gwiazdom, można znaleźć na Fotoblogii.

Sprawdź, czy twoje hasło nie trafiło do sieci

Znana usługa do sprawdzania wycieków danych logowania, Have I Been Pwned, niedługo może jeszcze bardziej zyskać na popularności. Jej twórca podjął decyzję o "otwarciu" jej kodu, aby zwiększyć wykorzystanie narzędzia przez innych. Jak sam mówi, "filozofią Have I Been Pwned zawsze było wspieranie społeczności, a teraz to społeczność może pomóc Have I Been Pwned".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)