SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [5.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [5.06.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Pexels

05.06.2020 21:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powoli wracamy do biur, ale czy nasza praca będzie wyglądać, jak dawniej? Burza wokół CD Projekt Red. Kolejny kontrowersyjny łańcuszek krąży po sieci. O co chodzi z tapetą, która zabija smartfony? Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Polska wraca do biur. Mniej wyjazdów służbowych, ale praca zdalna nie zniknie

Odmrażanie gospodarki po pandemicznych zakazach trwa. Z końcem czerwca większość dużych polskich przedsiębiorstw planuje stopniowy powrót do biur. Większość pracowników do swoich biurek zasiądzie dobrowolnie i tylko wtedy, gdy pozwalają im na to warunki rodzinne. Pytanie brzmi: czy nasza praca będzie wyglądać, jak dawniej?

Oto sukces, którego chcieliście. Oto kropki, których nie łączycie

CD Projekt Red przeniósł internetowe wydarzenie Night City Wire na inny termin, tłumacząc to szacunkiem dla protestów w USA. W polskiej wersji komunikatu napisano o “rasizmie”, w zagranicznej użyto hasztagu #BlackLivesMatter. W obu wersjach w komentarzach eksplodowało. Nie zabrakło słów wsparcia, ale zatrważa to, ile energii poświęcono krytyce.

Bosch wymyślił system, który sam wezwie pomoc w razie wypadku motocyklu

System ma wiele mówiącą nazwę – Help Connect. Jego zadanie jest banalnie proste i w swej prostocie genialne: automatycznie wezwać pomoc, gdy motocyklista może jej potrzebować.

George Floyd Challenge, czyli kolejna, tym razem idiotyczna zabawa internautów

Internet widział już dziesiątki łańcuszków z wyzwaniami. Czasem mają one naprawdę szczytny cel, jak popularne ostatnio w Polsce #hot16challenge2, w ramach którego gromadzono fundusze na walkę z pandemią COVID-19. Nie brakuje jednak zarazem pomysłów kontrowersyjnych; głupawych, albo wręcz idiotycznych. Oto przykład – #GeorgeFloydChallenge.

Niesamowite odkrycie Amerykanów: Rzadkie zdjęcie uśmiechniętej Indianki z XIX wieku

Na początku historii fotografii, zdjęcia portretowe przeważnie były bardzo sztywne – ludzie mieli grobowe miny. W zbiorach amerykańskich Narodowych Archiwów Antropologicznych badacze trafili jednak na wyjątkowe zdjęcie. Widać na nim uśmiechniętą dziewczynę –rdzenną Amerykankę o imieniu O-o-dee.

Jakim cudem tapeta zabija telefony z Androidem? Wszystko przez jeden piksel

Krótka historia o tym, jak jeden mikroskopijny punkt na zwyczajnym zdjęciu zawiesił setki telefonów na całym świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)