SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [5.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [5.08.2020 r.]

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20
Źródło zdjęć: © Samsung
06.08.2020 00:03

Premiera Samsung Galaxy Note 20, wieści o drugiej fali koronawirusa, oszustwo na dane osobowe prezydenta Otwocka oraz tajemnicze powiadomienia od mBanku. Oto SkróTech, czyli najważniej informacje dnia ze świata technologii.

Samsung Galaxy Note 20: oficjalna prezentacja

Firma Samsung zaprezentowała Galaxy Note 20, flagowy fablet z potężną specyfikacją, a także głęboką integracją z systemem Windows 10 oraz nową usługą strumieniowania gier Xbox: xCloud.

Koronawirus: zamiast drugiej fali - nieustanny wzrost zachorowań

Nie ma dowodów na to, że nastąpi spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 - mówi jeden z ekspertów od koronawirusa, który porównał ciągły przyrost zachorowań na COVID-19 do rozprzestrzeniającego się pożaru lasu. Wygląda na to, że wszystkie scenariusze dot. drugiej fali okazały się błędne.

Oszuści zaciągnęli pożyczkę na prezydenta Otwocka

Jarosław Margielski, prezydent miasta Otwock, stał się ofiarą oszustwa. Wyłudzono jego dane osobowe i użyto ich do zaciągnięcia pożyczki na 40 tys. złotych. Na domiar złego, wyłudzony kredyt musi ująć w oświadczeniu majątkowym.

mBank rozsyłał dziwne powiadomienia

O godzinie 15:15 aplikacja mobilna mBank zaczęła wyświetlać testowe powiadomienia wszystkim użytkownikom. Był to błąd - nigdy nie powinny one pojawić się w konsumenckiej wersji aplikacji. Wygląda na to, że zmiany te zostały "wypchnięte" na środowisku produkcyjnym zamiast testowym.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)