SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [31.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [31.08.2020 r.]

Netflix jest teraz dostępny częściowo za darmo
Netflix jest teraz dostępny częściowo za darmo
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
31.08.2020 22:51, aktualizacja: 01.03.2022 13:45

Netflix dostępny częściowo za darmo, kolejne oszustwo z wizerunkiem firmy InPost, zaskakująca postawa obserwatora pożaru, zdalna aktualizacja samochodów Tesli i wadliwa aktualizacja Windows 10. Oto, co dziś działo się w świecie nauki, technologii i fotografii.

Świetne wieści dla wszystkich osób, które myślą o wykupieniu abonamentu Netfliksa, ale wciąż się na to nie zdecydowały. Decyzję może pomóc podjąć nowa forma reklamy, czyli darmowy dostęp do kilku filmów i pierwszych odcinków seriali i programów. Wystarczy odwiedzić właściwą stronę z poziomu komputera i bez zakładania konta można zacząć oglądać filmy.

Fałszywe SMS-y "od InPostu"

Oszuści po raz kolejny w tym miesiącu zdecydowali się wykorzystać wizerunek InPostu, aby zyskać na łatwowierności i niewiedzy osób oczekujących na paczki. Pod pretekstem wygenerowania kodu odbioru, atakujący nakłaniają ofiary do pobrania rzekomej aplikacji InPostu na smartfon. W rzeczywistości jest to jednak szkodliwe oprogramowanie o bardzo dużych możliwościach. W konsekwencji można nawet stracić pieniądze z konta bankowego.

Pożar na granicy Syrii i Izraela

Na granicy Izraela z Syrią terroryści podpalili okoliczne pola uprawne, z których ogień rozprzestrzenił się wzdłuż granicznego ogrodzenia. Reporterom udało się zrobić zaskakujące zdjęcia z tego miejsca. Na jednym ze zdjęć widać obserwatora, który wygląda jak "wyjęty z innego obrazka" – jego mowa ciała wskazuje raczej na uczestnictwo w imprezie, niż obserwację pożaru wywołanego przez polityczne nieporozumienia.

Tesla zyskuje nowe funkcje

Do samochodów Tesli trafia aktualizacja, która – podobnie jak w przypadku smartfonów – dodaje nowe możliwości do oprogramowania. W tym przypadku chodzi między innymi o opcję rozpoznawania znaków. Wszystko wskazuje na to, że można z niej korzystać także w Polsce.

Aktualizacja Windows 10 psuje komputery

Jeśli korzystasz z laptopa Lenovo i nie zainstalowałeś jeszcze sierpniowych aktualizacji Windows 10, warto się z tym wstrzymać. Aktualizacja jest wadliwa, przez co może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z komputera. Problemem są także dotknięci niektórzy użytkownicy sprzętów innych marek.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)