SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.10.2019]
Źródło zdjęć: © 123RF
30.10.2019 23:06

Dzień w technologii i nauce głównie pod znakiem oprogramowania. Pod koniec października czekamy na nową aktualizację Windowsa, czy wprowadzenie Tizena do smart TV innych producentów niż Samsung. Ale to zdecydowanie nie wszystko.

Windows 10: ponad połowa użytkowników korzysta z najnowszej wersji

Microsoft ma powody do zadowolenia. Okazuje się, że przeszło połowa użytkowników najnowszego systemu, czyli Windowsa 10, ma jego najbardziej aktualną wersję. Według badań AdDuplex to ponad 56%. Nie jest idealnie, ale taki stopień i tak cieszy.

Google Play: we wrześniu wykryto 172 szkodliwe aplikacje na Androida. Dominują reklamy

Kolejne czystki w sklepie Google Play. Koncern eliminuje złośliwe aplikacje ze swojej bazy oprogramowania dla Androida. Niestety ciągle sito, przez które mają od razu nie przejść podejrzane aplikacje nie jest idealne. Wśród 172 usuniętych we wrześniu programówdominują reklamy.

Koniec tanich paczek z AliExpress. Znaleźli sposób na ukrócenie praktyki

Wielu ludzi lubiących zakupy w sieci oszczędza przez to, że zamiast postawić na Allegro czy polskie sklepy, kupuje na Aliexpress. Wielką zaletą platformy są często śmiesznie tanie przesyłki. Szczególnie porównując je do cech tych obowiązujących w Polsce. Niestety tak tanie wysyłki mogą się skończyć.

Korea Północna zaatakowała elektrownię atomową w Kudankulam. Jest oficjalny komunikat

Władze Indii potwierdzają najgorsze doniesienia. Korea Północna zastosowała cyberatak przeciwko indyjskiej elektrowni atomowej w Kudankulam. Na serwerach wykryto złośliwe oprogramowanie.

Z garażu w kosmos! Polak pokazał, że można

Dron zbudowany przez Polaka, który wykonał go w zasadzie w domowych warunkach, sięgnął wysokich warstw atmosfery. W najwyższym punkcie znajdował się 27 kilometrów nad ziemią.

Wiedźmin od Netflix. Zapowiedź trailera. Jutro dostaniemy konkrety!

Fani Wiedźmina oczekują kolejnych informacji na temat serialu. Netflix zapowiedział trailer, który potencjalnie ma być czymś wielkim i ukaże się już jutro. W końcu po co w innym wypadku zapowiadać trailer?

Tizen uwolniony przez Samsunga. Firma udostępni go partnerom do smart TV

Na rynku smart TV może dojść do przetasowania. Przynajmniej jeśli chodzi o udział systemów operacyjnych dla smart TV. Samsung zapowiedział, że udostępni swojego Tizena dla chętnych firm.

DJI Mavic Mini oficjalnie. Dron, który mieści się w dłoni

DJI to lider wśród film produkujących drony. Jego nowy produkt czyli DJI Mavic Mini zaczął pojawiać się w sklepach. Znam też polskie ceny urządzenia.

Huawei i ZTE zagrożeniem dla bezpieczeństwa USA. Tak twierdzi Federalna Komisja Łączności

Amerykańska komisja ds. wywiadu uważa, żeHuawei i ZTE mogą działać na zlecenie chińskiego rządu i wykorzystywać swoje technologie w celach wywiadowczych. Federalna Komisja Łączności chce, by firmy uznano za zagrażające bezpieczeństwu narodowemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)