SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.10.2019]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
29.10.2019 21:38, aktualizacja: 30.10.2019 09:40

PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami – a przynajmniej takie można mieć wrażenie po przeczytaniu dzisiejszych wiadomości, bo do premiery został jeszcze ponad rok.

PlayStation 5 budzi ogromne emocje. Po sieci błyskawicznie rozeszły się wizualizacje wyglądu PlayStation 5, przygotowane na podstawie parametrów wersji deweloperskiej konsoli. Jednym przypominają literę V, innym płytki fotel. Trzeba przyznać, że koncepcja jest ciekawa, ale czy realna? Na pewno nie jest praktyczna. Nie ma szans, by ta konstrukcja trafiła do sklepów.

PlayStation 5, 6, 7… 10…

Tymczasem Sony zarejestrowało już znaki towarowe dla PlayStation 6, 7… a nawet 10.

42 aplikacje usunięte z Google Play

Dzień bez cyberzagrożenia to dzień stracony. Z Google Play znów trzeba było usunąć aplikacje przepełnione reklamami, których jedynym zadaniem było generowanie zysków dla autorów. Aplikacje łącznie pobrano ponad 8 milionów razy – warto szybko usunąć je ze swojego smartfona.

Aplikacje, o których mowa zostały już usunięte ze Sklepy Play przez Google, jednak użytkownicy sami muszą zadbać o ich usunięcie ze smartfonów. Na liście znalazły się programy z rożnych kategorii, w tym rzekome gry, edytory wideo, notatnik czy aplikacja do tworzenia dzwonków.

Smartfon odporny, ale smukły?

Czy smartfon może być jednocześnie zgrabny i odporny? Tak! Pokazuje to model CAT S52. Smartfon jest wodoodporny, odporny na kurz, upadki, wibracje, wstrząsy ekstremalne temperatury i szeroko pojęte trudy życia, a przy tym nie wygląda jak cegła owinięta w kawałki opony rowerowej. Myślę, że to idealny smartfon na budowę, dla turystów i do damskiej torebki.

Grubość obudowy to raptem 9,7 mm, a waga to 210 g. To supermodelka wśród pancernych smartfonów.

Historia pierwszego długopisu

Nowości nowościami, ale na koniec proponuję wam tekst historyczny – historię pierwszego długopisu.

Encyklopedyczne notki za twórców pierwszego długopisu uznają zazwyczaj braci László i George’a Bíró, którzy w 1938 roku skonstruowali protoplastę dzisiejszych długopisów. Nie jest to w pełni ścisła informacja. Przybory do pisania, wykorzystujące zbiornik z barwnikiem, zakończony metalowa kulką, istniały już pod koniec XIX wieku – patent został przyznany w 1888 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)