SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2020]
Źródło zdjęć: © ITER Organization
Karolina Modzelewska
30.07.2020 04:59

Naukowcy rozwiązali zagadkę nieprzyjemnego zapachu ludzkiego ciała. Francja rozpoczęła budowę reaktora termojądrowego. NASA i SpaceX szykują się na kolejną załogową misję. Naukowcy ożywili mikroby, które były uwięzione pod dnem morskim od 100 mln lat.

Naukowcy rozwiązali zagadkę nieprzyjemnego zapachu ludzkiego ciała

Badacze z Univeristy of York poznali tajemniczy mechanizm, który odpowiada za wydzielanie nieprzyjemnego zapachu przez nasze pachy. Okazało się, że może być bardziej aktywny u wybranych osób.

Francja rozpoczęła budowę reaktora termojądrowego

We Francji, w Centrum Badawczym Cadarache ruszył kolejny etap międzynarodowego eksperymentu ITER. Naukowcy rozpoczęli budowę tokamaka ITER. Jest to eksperymentalny reaktor termojądrowy, który pozwoli sprawdzić, czy istnieje szansa na odtworzenie procesu syntezy termojądrowej.

NASA i SpaceX szykują się na kolejną załogową misję

NASA poinformowała, kto poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach misji SpaceX Crew-2. Będzie to drugi wspólny lot organizowany przez agencje i Elona Muska.

Naukowcy ożywili mikroby, które były uwięzione pod dnem morskim od 100 mln lat

Naukowcy z Japonii oraz Stanów Zjednoczonych ożywili mikroby, które były uwięzione pod dnem Oceanu Spokojnego od 100 mln lat. Wystarczyło trochę je odżywić i podać im tlen.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)