SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2019]
Źródło zdjęć: © NASA
29.07.2019 21:59

Nadchodzi burza słoneczna, która spowoduje poważne zakłócenia. W międzyczasie naukowcy starają się zbadać wiatr słoneczny, symulując go na Ziemi. Skoro o Ziemi mowa - jądro naszej planety jednak przecieka. Jeśli masz urządzenie marki GOCLEVER, szykuj się na problemy z naprawą.

31 lipca lub 1 sierpnia do Ziemi dotrze burza słoneczna. Zmiany w strumieniu wiatru słonecznego wywołają anomalie w polu magnetycznym naszej planety. To zjawisko zobaczymy jako zorzę polarną na całej północnej półkuli. Ponadto może przynieść poważne zakłócenia działania systemu GPS, telewizji satelitarnej i sieci komórkowych.

Wiatr słoneczny w laboratorium

Wiatr słoneczny może być uciążliwy dla Ziemi i wciąż nie wiemy, jak powstaje. Być może uda się rozwiązać zagadkę dzięki obwarzankowi z plazmy. Naukowcy stworzyli urządzenie, które wywołuje zjawisko podobne do wiatru słonecznego w komorze o średnicy 3 metrów. Pierwszy raz udało się przygotować taki eksperyment.

Jądro Ziemi przecieka

Naukowcy podejrzewali to od dawna, ale już mamy pewność - jądro Ziemi przecieka od 2,7 mld lat. Badanie skał wulkanicznych wskazuje, że dochodzi do wymiany materiału między jądrem i płaszczem planety. Wskazują na to fragmenty skał z większą ilością wolframu, niż typowe skały głębokiego płaszcza Ziemi. Pozostaje jeszcze jedno pytanie - dlaczego jądro zaczęło mieszać się ze skałami płaszcza akurat wtedy?

GOCLEVER zakończył działalność, serwis też

Polska spółka GOCLEVER przez 11 lat dostarczała na polski rynek drobny sprzęt elektroniczny. W późniejszych latach działalności sięgała też po AGD, elektryczne hulajnogi i wele innych produktów. Niestety okoliczności zmusiły ją do ogłoszenia upadłości. Niebawem przestanie działać także serwis GOCLEVER. Jeśli więc masz uszkodzone urządzenie tej marki, możesz liczyć na naprawę na ostatnią chwilę lub starać się o zwrot kosztów naprawy, jeśli serwis nie zdąży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)