SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.07.2019r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.07.2019r.]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek

27.07.2019 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stan wyjątkowy w Luizjanie z powodu ransomware, niewybredna opinia Donalda Trumpa o "podatku cyfrowym" we Francji, koniec Instant Games w Messengerze i darmowe gry w Epic Games Store. Oto, co dziś działo się w świecie technologii.

W Luizjanie w USA ogłoszono stan wyjątkowy. Powodem jest oprogramowanie żądające okupu, które zostało wykorzystane do serii ataków w północnej części stanu. Aby pozbyć się problemu i zabezpieczyć kolejne instytucje, poinformowane zostało między innymi FBI.

Donald Trump krytykuje "podatek cyfrowy"

We Francji wprowadzono podatek cyfrowy, a pierwszych opinii o zasadności takiego posunięcia już nie brakuje. Swoje zdanie na ten temat wyraził także Donald Trump pisząc na Twitterze, że decyzja prezydenta Francji jest po prostu głupia. Podatek cyfrowy obliguje globalnych producentów sprzętu do płacenia 3-procentowego podatku niezależnie od uzyskanych dochodów.

Koniec gier w Messengerze

Facebook Messenger wkrótce nie będzie już oferować gier w obrębie czatu, które określano mianem Instant Games. Twórcy chcą "odchudzić" aplikację, a przy okazji rozbudować Facebooka pod kątem gier, dlatego Instant Games trafią właśnie tam. Zmiany będą wprowadzane w kilku etapach i nie znikną u każdego od razu.

Darmowe gry do pobrania

W Epic Games Store dostępne są dwie gry do pobrania za darmo: Moonlighter oraz Whis War of Mine. Decydując się na pobranie obydwu, można w ten sposób zaoszczędzić prawie 130 złotych. Oferta jest ważna tylko do 2 sierpnia, więc warto się pospieszyć. Obydwie gry mają niskie wymagania minimalne, więc z powodzeniem uruchomią ją nawet osoby ze starszym i mniej wydajnym sprzętem.

Epic Games Store i stan gier w chmurze

Opisane wyżej gry Moonlighter oraz Whis War of Mine są przy okazji pierwszymi grami w Epic Games Store, których stan można zapisać w chmurze. Pozwala to graczom kontynuować rozgrywkę na innych komputerach lub po ponownej instalacji systemu. Docelowo w sklepie ma być dostępnych więcej tytułów oferujących taki zapis, jednak wymaga to jeszcze przygotowań technicznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)