SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.04.2020]
Źródło zdjęć: © Downdetector
Arkadiusz Stando
27.04.2020 21:20

Od kilku godzin klienci UPC zgłaszają problemy z dostępem do internetu. Około godziny 20:20 sytuacja znacznie się pogorszyła, a UPC planuje naprawę usterki do godziny 23:00-23:30. NASA zapowiedziała zamianę logo misji kosmicznych. Piractwo znacznie wzrosło przez pandemię. To, i wiele innych w dzisiejszym przeglądzie newsów technologicznych.

Od około godziny 17:00 klienci UPC zgłaszają problemy. Połączenie internetowe nie działa, albo pojawia się jedynie na kilka minut. O godzinie 20:20 nastąpiła kulminacja zgłoszeń i wyniosła 15 tysięcy.

NASA zmienia logo misji kosmicznych - powrót do klasycznego "robaczka"

NASA trzykrotnie w historii zmieniała logo. Pierwsze ustanowiono w 1959 roku i korzystano z niego do 1975 roku. Wtedy zostało zmienione na tzw. "robaczka", czyli po prostu napis NASA, pisany taką czcionką, że przypominał dżdżownicę. W 1992 roku powrócono do klasycznego logo. Teraz NASA znów decyduje się korzystać z robaczka, ale jedynie w misjach kosmicznych.

Piractwo rośnie przez pandemię - w Wielkiej Brytanii wzrost o 60 proc.

Ludzkość w czasie kwarantanny spędza więcej czasu przed komputerami i telewizorami. Nuda prowadzi... do piractwa. Według analizy badaczy z Wielkiej Brytanii, w ostatnim tygodniu marca 2020 Brytyjczycy częściej odwiedzali pirackie serwisy z filmami i serialami aż o 57 procent w porównaniu z ostatnim tygodniem lutego.

Ekspertka do koronawirusie: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat

Pandemia koworonawirusa z Wuhan nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Naukowcy badali ciężkie choroby, które mogą w krótkim czasie opanować całą planetę. Naukowcy alarmowali o takim potencjale co najmniej od 10 lat. Eksperci z EcoHealth Alliance zbadali nawet, jakie jest ryzyko przeskoczenia wirusa z nietoperzy na ludzi i alarmowali o tym w zeszłym roku. Rozmawialiśmy z jedną z nich.

Bill Gates sfinansuje szczepionkę na koronawirusa. Ma być gotowa w 12 miesięcy

Drugi najbogatszy człowiek świata pomoże sfinansować szczepionkę na koronawirusa. Bill Gates ma przeznaczyć pieniądze na produkcję siedmiu najbardziej obiecujących pomysłów na walkę przeciwko COVID-19. Według miliardera, dzięki temu pierwszą skuteczną szczepionkę możemy otrzymać wcześniej, niż początkowo zakładano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)