SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.03.2020]
Źródło zdjęć: © #Heroes4Heroes
Arkadiusz Stando

26.03.2020 21:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Haker wykradł kod źródłowy dotyczący kart graficznych nowej generacji od firmy AMD i żąda 100 milionów dolarów okupu. Polscy dziennikarze rozpoczęli akcję charytatywną #Heroes4Heroes dla szpitali. Powstała również aplikacja, która pomoże Ci stwierdzić, czy jesteś w grupie zagrożenia oraz jaki rodzaj profilaktyki stosować.

Pandemia koronawirusa w Polsce - sytuacja robi się coraz trudniejsza. W szpitalach brakuje sprzętu, a w szczególności środków higieny osobistej dla lekarzy i wszystkich pracowników. Z tego względu dziennikarze Marcin Makowski oraz Jakub Wiech zorganizowali wyjątkową zbiórkę pieniędzy. To mecz w grę Heroes 3, a jeśli się uda może nawet ich cała seria. Akcję #Heroes4Heroes znajdziecie na Facebooku oraz w serwisie zrzutka.pl.

AMD okradzione - haker żąda gigantycznego okupu od firmy

Haker wykradł kod źródłowy dotyczący kart graficznych nowej generacji, w tym również GPU użytego w nadchodzącej konsoli Xbox Series X. Teraz domaga się 100 milionów dolarów od firmy.

Rzekomo pliki znajdowały się na niezabezpieczonym serwerze. Część z danych została już opublikowana w sieci wcześniej, ale podobno AMD zdążyło zareagować zanim rozeszły się po całym internecie. Haker jednak wciąż jest w posiadaniu tajnych dla firmy informacji.

SafeSafe - aplikacja do oceny ryzyka COVID-19

Polacy stworzyli kolejną po IHELPYOU.app genialną aplikację internetową. SafeSafe pomoże ci sprawdzić, czy jesteś w grupie zwiększonego ryzyka COVID-19. Aplikacja przeprowadza ankietę stworzoną przez lekarzy na podstawie wytycznych WHO. Następnie ocenia zagrożenie, możliwość zachorowania oraz podaje ewentualne wytyczne.

NASA odkłada misję na Księżyc przez koronawirusa

Pandemia COVID-19 powoduje nie tylko przełożenie koncertów czy imprez publicznych. Jej skutki odczuwają także instytucje naukowe, takie jak NASA. Niestety powrót na Księżyc w 2024 roku stanął pod wielkim znakiem zapytania. To też nie jedyne problemy amerykańskiej agencji kosmicznej.

W związku z obawami dotyczącymi koronawirusa, NASA odwołuje loty na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Dostanie się choroby na jej pokład mogłoby mieć fatalne i niespodziewane skutki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)