SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [25.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [25.08.2020 r.]

(Getty Images, Fot: Matthew Horwood)
(Getty Images, Fot: Matthew Horwood)
Źródło zdjęć: © Getty Images | Matthew Horwood
Oskar Ziomek
25.08.2020 22:36, aktualizacja: 01.03.2022 13:44

Odtajnione przez Rosję nagranie z detonacji bomby wodorowej, nowa i teoretycznie przełomowa wersja Firefoksa na Androida, sztorm nad Wielką Brytanią uwieczniony na zdjęciu oraz nietypowy pomysł na kuwetę dla kota. Oto, co dziś działo się w świecie nauki, technologii i fotografii.

Rosja odtajniła niemal 60-letnie, ponad czterdziestominutowe nagranie z przygotowań i zrzutu Car Bomby, co do dzisiaj pozostaje największą eksplozją wywołaną przez człowieka. Choć bomba została zrzucona głównie w celach testowych i na potrzeby demonstracji siły, szacuje się, że siła jej wybuchu odpowiada eksplozji 50 mln ton trotylu.

Nowy (stary) Firefox na Androida

Mozilla wydała nową wersję Firefoksa na Androida, która uznawana jest za przełomową, między innymi z uwagi na sporo zmian w interfejsie i autorski silnik. Twórcy zdecydowali się ją nawet porównać do Firefoksa Quantum sprzed lat, jednak w praktyce nie wiadomo, czy odniesienie duży sukces. Koniec końców, z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, jest to w praktyce kolejna duża aktualizacja znanej przeglądarki, a istotne zmiany od strony technicznej nie raczej nie zaważą na kiepskiej i tak popularności.

Sztorm na Wielką Brytanią

Sztorm Francis to drugie takie zjawisko pogodowe nad Wielką Brytanią w sierpniu bieżącego roku. Choć z jednej strony stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia, przez co wydano ostrzeżenia, jest to także okazja dla fotografów do uwiecznienia niesamowitej siły przyrody. Jedno z ciekawszych zdjęć na ten temat zrobił Matthew Horwood dla agencji Getty Images. O szczegółach można przeczytać na Fotoblogii.

Kuweta, jakiej nie widział żaden kot

Na Kickstarterze pojawił się nietypowy sprzęt, którym jest smartkuweta Space Kotty. To futurystyczny gadżet, który automatycznie rozpoznaje zwierzęta, bada ich wagę oraz zachowanie, a wszystkie informacje przekazuje do aplikacji mobilnej. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy produkcję uda się rozpocząć, ale jeśli tak – pierwsze dostawy planowane są na marzec przyszłego roku. Cena niestety nie należy do najniższych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)