SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.04.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.04.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Facebook | Biebrzański Park Narodowy

22.04.2020 22:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym, czyhający kryzys klimatyczny, Dzień Ziemi 2020, wyciek prywatnych danych 3 milionów osób u dostawcy energii oraz plany obłożenia podatku cyfrowego na Netflixa. Oto SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia.

Pali się Biebrzański Park Narodowy, największy park narodowy w Polsce. Pożar nadal się rozprzestrzenia, a w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.

Dzisiaj mamy Światowy Dzień Ziemi

Od 50 lat obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przyglądamy się historii tego święta, które Google postanowiło upamiętnić okolicznościowym Doodle.

Koronawirus znacznie utrudnia walkę ze zmianami klimatycznymi

Pandemia to nie jedyne zmartwienie z jakim się zmagamy. To może być ostatnia szansa na powstrzymanie zmian klimatycznych, a sytuacja przez m.in. przesunięcie szczytu klimatycznego COP26 może być utrudniona.

Poważny wyciek danych u dostawcy energii

Aż trzy miliony osób zostały narażone na wyciek danych, w tym numerów dowodów osobistych oraz PESEL-ów u jednego z dostawców energii.

Polski rząd myśli o podatku cyfrowym dla Netflixa

Netflix mógłby zostać obciążony 1,5-procentowym podatkiem cyfrowym. Pozyskane w ten sposób pieniądze pomogłoby wspierać w czasie pandemii Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)