SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.07.2019r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.07.2019r.]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek

21.07.2019 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Atak hakerów na rosyjskie służby specjalne, nowy śmigłowiec przypominający myśliwiec, fałszywe SMS-y od "komornika" i krytyczna luka w popularnym odtwarzaczu muzyki. Oto, co dziś działo się w świecie technologii.

W Rosji wykradziono 7,5 terabajta danych z FSB, z których część trafiła już do intenetu. Hakerzy skutecznie zaatakowali jednego z kontrahentów służb specjalnych, zyskując dostęp do tajnych plików. Wśród nich plany uniezależnienia rosyjskiej sieci od reszty internetu i szczegóły działań, w wyniku których przeglądanie sieci przez Tor nie będzie już anonimowe.

Nowy śmigłowiec Sikorsky S-97 Raider

W Stanach Zjednoczonych pierwsi przedstawiciele mediów dzielą się swoimi przemyśleniami dotyczącymi nowego śmigłowca, który pod wieloma względami przypomina myśliwiec. Sikorsky S-97 Raider odbył niedawno pierwszy pokazowy lot. Maszyna jest wyjątkowo zwrotna, a dzięki specyficznej konstrukcji może na przykład lecieć bokiem bez pochylania płaszczyzny wirników.

SMS od "Kancelarii" to oszustwo

Warto uważnie czytać treść otrzymywanych SMS-ów. Do Polaków rozsyłane są wiadomości, których rzekomym nadawcą jest komornik wzywający do uregulowania niewielkiego zadłużenia. Jest to jednak oszustwo i sprawdzona metoda atakujących, którzy chcą w ten sposób zdobyć dostęp do konta bankowego ofiary. Przez nieuwagę można tak stracić wszystkie oszczędności.

Krytyczna luka w odtwarzaczu VLC

W VLC, jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy multimediów na komputery, wykryto krytyczną lukę bezpieczeństwa. Stanowi ona furtkę dla hakerów, którzy mogą w ten sposób zdobyć nieautoryzowany dostęp do plików. Prace nad łatka już trwają, ale na tę chwilę nie wiadomo, kiedy będzie gotowa. Do tego czasu lepiej odinstalować aplikacje i skorzystać z innego programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)