SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.06.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, CD Projekt Red
Oskar Ziomek
21.06.2020 22:50

Zepsuty sprzęt Samsunga, kompatybilność wsteczna Cyberpunka 2077, szybkie wdrażanie iOS-a i nowe badania związane z koronawirusem. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Użytkownicy zestawów kina domowego i odtwarzaczy Blu-Ray firmy Samsung zmagają się od kilku dni z poważnymi problemami. Po jednej z aktualizacji urządzenia przestały działać poprawnie, a większość wpadła w tak zwaną pętlę uruchomień. Producent potwierdził już problem, ale na tę chwilę nie jest jasne czy i kiedy urządzenia zostaną przywrócone do działania.

Cyberpunk 2077 zadziała na dwóch generacjach konsol

Świetne wieści dla graczy, którzy ze zniecierpliwieniem czekają na premierę Cyberpunka 2077. Twórcy potwierdzili, że gra będzie współpracować zarówno z PlayStaion 5 i Xboksem Series X, jak i obecną generacją konsol – PlayStation 4 i Xboksem One. Osoby, które kupię grę z myślą o obecnych konsolach, będą mogli z nią grać także na nowych, a po aktualizacji – nawet w lepszej jakości.

Najnowszy system Apple'a działa w znakomitej większości iPhone'ów

Użytkownicy systemu Android mogą zazdrościć właścicielom iPhone'ów tempa wdrażania nowych wersji oprogramowania w ich urządzeniach. Podczas gdy najnowszy Android 10 działa w mniej niż 10 proc. urządzeń z Androidem 10, najnowszy iOS 13 został już zainstalowany w ponad 80 proc. wszystkich iPhone'ów na rynku.

1 na 5 osób jest w grupie podwyższonego ryzyka

Pandemia koronawirusa trwa, a w sieci pojawiają się kolejne badania naukowców związane z wykrywaniem zachorowań. Dziś dowiedzieliśmy się, że 1 na 5 osób na świecie jest w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na ciężką odmianę COVID-19. Chodzi głównie o osoby z przewlekłymi chorobami. W praktyce mowa o grupie niecałych 2 mld ludzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)