SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [2.02.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [2.02.2020 r.]
Źródło zdjęć: © iStock.com
Oskar Ziomek

02.02.2020 21:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyjątkowa data będąca palindromem, nowe wnioski naukowców w kontekście końca świata, koniec wsparcia WhatsAppa w starszych smartfonach, e-recepta w iPhone'ach i kolejne błędy w Androidzie Auto. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Taki dzień zdarza się tylko raz na wiele lat. 2 lutego 2020 roku to data, która niezależnie od zapisu (europejskiego lub amerykańskiego) jest palindromem – czytana od tyłu będzie dokładnie taka sama. Dodatkowo, 2 lutego 2020 roku jest 33 dniem roku, zaś do końca roku pozostały... 333 dni.

"Gwiazda śmierci" będzie źródłem końca świata?

Badacze przeanalizowali, jakie jest prawdopodobieństwo, że Ziemia zakończy swój żywot z powodu bezpośredniego zagrożenia ze strony sąsiednich gwiazd. Nie ulega wątpliwości, że zmiany na Ziemi byłyby poważne. Jedno z zagrożeń to zniszczenie ziemskiej atmosfery.

Koniec WhatsAppa w starszych smartfonach

Od początku lutego właściciele leciwych smartfonów z Androidem i iOS-em nie mogą już korzystać z WhatsAppa. Twórcy zakończyli wsparcie i skupiają się na rozwoju aplikacji w wersji na dużo nowsze urządzenia. Jedynym rozwiązaniem jest tutaj zakup nowego smartfonu. Trzeba jednak wiedzieć, że problem jest raczej marginalny.

E-recepta trafiła do iPhone'ów

Elektroniczna recepta, której wystawianie stało się obowiązkiem niemal równo miesiąc temu, w koćcu jest dostepna w aplikacji mObywatel w iPhone'ach. Wcześniej możliwość sprawdzania e-recept mieli tylko użytkownicy Androida. Oczywiście nadal alternatywą jest korzystanie z e-maila, SMS-ów, Internetowego Konta Pacjenta lub papierowych potwierdzeń.

Android Auto ma kolejne problemy

Użytkownicy Androida Auto zwracają uwagę, że oprogramowanie do samochodów po ostatniej aktualizacji ma jeszcze więcej problemów, niż początkowo sądzono. Nowa usterka, na którą zwrócono uwagę to bełkoczący lektor – powodem jest najpewniej niepoprawne zarządzanie ustawieniami języków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także