SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.05.2020]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
20.05.2020 21:15

20 maja 2020 roku władze chińskiego miasta Wuhan uznawanego za źródło pandemii COVID-19 zakazało jedzenia dzikich zwierząt. Rosja prawdopodobnie fałszuje statystki dotyczące koronawirusa. Linie lotnicze EasyJet poinformowały o wycieku danych 9 mln klientów.

Świetne wiadomości z Chin. W Wuhan całkowicie zakazano hodowli dzikich zwierząt na ubój oraz ich konsumpcji. To może być początek wielkich zmian kulturowych w Chinach, ponieważ w tym roku już kilka miast zakazało jedzenia między innymi zwierząt domowych. Teraz 11-milionowe Wuhan ma stać się "sanktuarium dzikiej przyrody".

Wyciek danych z EasyJet - linie lotnicze podają fatalne statystyki

Z serwerów linii lotniczych EasyJet wykradziono ponad 9 milionów adresów e-mail, danych podróży i ponad 2200 szczegółowych informacji o kartach kredytowych. Jak określono to w serwisie BBC, mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym atakiem. Dane zostaną prawdopodobnie wykorzystane do przeprowadzenia zmasowanej kampanii phishinowej na klientach EasyJet.

Rosja fałszuje statystyki dotyczące koronawirusa? Moskwa dementuje

Zachodnie media podają, że Rosja może poważnie zaniżać dane dotyczące zgonów z powodu COVID-19. Moskwa odrzuca te oskarżenia, ale chce skierować uwagę świata na Białoruś, która ma stosować z podobnych praktyk.

Żappka Pay - już wkrótce za zakupy w Żabce zapłacimy z poziomu aplikacji

Własne płatności w aplikacji Żappka pojawią się w ciągu dwóch tygodni - mówi wiceprezes zarządu Żabki, Tomasz Blicharski, podczas podczas EECOnline - Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Już wkrótce pierwsi klienci będą mogli przetestować nową usługę. Jak informuje Blicharski, nad rozwojem Żappka Pay pracuje dziesięcioosobowy zespół.

Umarł Dąb Chrobry - to był najstarszy dąb szypułkowy w Polsce

W 2014 roku Dąb Chrobry został podpalony przez nieznanego sprawcę. Spora część drzewa uległa spaleniu, ale następnej wiosny drzewo odżyło - wypuściło liście. Niestety w roku 2020 tak się nie stało, a 750-letni dąb zakończył swój żywot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)