SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [19.09.2019 r.]

Strona głównaSkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [19.09.2019 r.]
19.09.2019 21:53
SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [19.09.2019 r.]
Źródło zdjęć: © WP.PL

Premiera Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro, aktualizacja systemu iOS 13, kara dla Morele.net i przełomowy wynik francuskiego rządu w sprawie własności gier. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Huawei Mate 30 Pro - pierwsze wrażenia

Jako pierwsi w Polsce mogliśmy sprawdzić jak prezentuje się nowy Huawei Mate 30 Pro. Przez wielu nazywany zakazanym smartfonem, nie wiadomo czy w ogóle pojawi się w Polsce. Najnowszy model to pierwsza ofiara wojny Huawei - Trump. Mimo efektownego ekranu Horizon i świetnego aparatu, smartfon bez usług Google’a może okazać się komercyjną porażką.

iOS 13 - aktualizacja systemu Apple’a

Światowa aktualizacja iOS 13 zaplanowana na 19 września 2019 roku do Polski trafiła niecały kwadrans po 19:00. Dostępna jest dla iPhone’ów od iPhone 6s do najnowszego iPhone’a 11. Wprowadzono tryb ciemny, poprawiono bezpieczeństwo, usunięto limit plików pobieranych przez LTE i przyspieszono rozpoznawanie Face ID. Szczegółowe usprawnienia opisała Anna Rymsza w tym artykule.

Najwyższa w historii kara dla Morele.net

Urząd Ochrony Danych Osobowych obciążył Morele.net karą w wysokości 2,8 mln złotych. To najwyższa kara w historii UODO. Przypomnijmy, że w wyniku ataku hakerskiego z 18 grudnia 2018 roku wyciekły dane osobowe klientów sklepu: imiona i nazwiska, adresy e-mail i numery telefonów. Morele.net od wyroku będzie się odwoływać.

Przełomowy wyrok francuskiego sądu w sprawie własności gier

Firma Valve i jej platforma Steam będą musiały zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Po 3-letniej debacie francuski rząd zdecydował, że użytkownicy będą mogli odsprzedawać cyfrowe gry. Ten precedens może otworzyć nową erę, na której zyskają użytkownicy.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)