SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.11.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Japanexperterna.se
15.11.2019 22:49

Dzień należał do wielu kontrowersji i negatywnych obrotów spraw. Skradziono komptuer z wrażliwymi danymi SGGW, mamy ciąg dalszy afery ze złym oznaczeniem obozów nazistowskich przez Netflixa, czy fotografie lotnicze przedstawiające zły stan Ziemi...

USA. Sąd Najwyższy zakazał NSA śledzenia smartfonów. Wywiad będzie dyskutować

Sąd Najwyższy USA wydał werdykt, według którego wywiad nie może gromadzić danych o lokalizacji smartfonów bez nakazu sądowego. Agencje wywiadowcze twierdzą, że nie robią tego już od 2018 roku, ale taki werdykt nie jest im na rękę. Z końcem roku wygasa ustawa Patriot Act z 2001 roku (stworzona po atakach na WTC), która odnosi się do takich sytuacji, więc czas przedyskutować, co dalej.

Intel musi wycofać ze sklepów nowy procesor. Otrzymał zbyt słabe chłodzenie w zestawie

Intel przecenił wydajność dodawanego chłodzenia. Kilka miesięcy temu wypuścił czterordzeniowy CPU Intel Xeon i dodał chłodzenie BOX znane np. z linii Pentium czy Core i3. Problem w tym, że tak wysokie zegary Xeona spowodowały przekraczanie ilości oddawanego ciepła, którą może odprowadzić układ chłodzenia. Teraz CPU jest wycofywane.

Tom Hegen: fotografia lotnicza sprawia, że wpływ człowieka na Ziemię staje się widoczny

Tom Hegen to uznany grafik i fotograf. W zdjęciach z powietrza dokumentuje miejsca, gdzie widoczny jest wpływ człowieka na środowisko. Stara się uwrażliwić odbiorcę na zmiany, jakie zachodzą na naszej planecie. Jest mu bliska koncepcja antropocenu. To termin definiujący epokę, w której żyjemy, jako zdominowaną działalnością człowieka. Hegen zmusza odbiorcę do zastanowienia się, co przedstawia dana fotografia, do dłuższej refleksji.

SGGW: Wyciek poufnych danych tysięcy studentów. Skradziono laptopa z danymi

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poinformowała, że doszło do kradzieży laptopa jednego z pracowników. Znajdowały się na nim szczegółowe dane studentów: numery PESEL, dowodów osobistych, paszportów, adresy zamieszkania i wiele innych. Teraz mogą znajdować się w rękach oszustów.

AliExpress otworzył w Madrycie pierwszy salon w Europie. Następny może być w Polsce

AliExpress jest coraz popularniejszy w Europie. Niedawno otworzył swój pierwszy sklep na naszym kontynencie, ale już myśli o kolejnych. Możliwe, że w Polsce też doczekamy się salonu AliExpress

Netflix zapowiedział zmiany w serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Mapy zostaną poprawione.

Mapy z serialu "Iwan Groźny z Treblinki" przedstawiające nazistowskie obozy zagłady dostaną stosowne poprawki i wyjaśnienia. To odpowiedź Netflixa naskandal jaki wywołało nieprawdziwe oznaczenia obozów, które według map miałyby działać w Polsce, a nie na okupowanych przez Niemców terenach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)