SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.09.2019r.]

NASA rozpaliła ogień w kosmosie. To wideo jest wprost niesamowite, musicie to zobaczyć. Sporo przecieków dotyczących OnePlus 7T i 7T Pro. Wiemy, jak będą wyglądać nowe smartfony. Google wprowadza ogromne zmiany w wyszukiwarce.

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.09.2019r.]
Źródło zdjęć: © Getty Images | Abid Katib / Staff
Arkadiusz Stando

Ogień w kosmosie, pomyślelibyście? Efektowny eksperyment przeprowadzono na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Astronauci nagrali cały przebieg tego zdarzenia, a więc możecie teraz obejrzeć, jak wygląda ogień w mikrograwitacji. Trochę się różni, od tego na Ziemi.

Wycieka OnePlus 7T i 7T Pro

O kolejnych modelach OnePlus wiemy już praktycznie wszystko. Wiadomo już, jak będą wyglądać, jaką cieszą się specyfikacją techniczną no i czym różnią się od standardowych modeli. Nie wiadomo jednak, kiedy oczekiwać premiery telefonu.

Google wprowadza zmiany w algorytmie

Google ma naprawdę duży udział w przekazywaniu informacji tworzonych przez media. Dotychczas algorytmy wyszukiwań działały tak, że niekiedy pokazywały artykuły omawiające ciężką dziennikarską pracę, zamiast właśnie tych oryginalnych. Google ma zamiar z tym skończyć. Od teraz artykuły źródłowe mają wyświetlać się znacznie dłużej i być lepiej pozycjonowane.

Powstało genialne nagranie powierzchni komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko

Na podstawie 400 tysięcy zdjęć stworzono film poklatkowy, przedstawia mroczną powierzchnię komety. Fotografie wykonała Sonda kosmiczna Europejskiej Agencji Kosmicznej Rosetta. Między 2014 a 2016 rokiem Rosetta dostarczyła wielu cennych informacji na temat komety oraz wykonała około 400 000 zdjęć.

Piątek 13-stego, przewrotnie dzisiaj to niesamowicie szczęśliwa data

Przed nami niezwykła pełnia Księżyca Żniwiarzy. Kolejna taka noc zdarzy się dopiero za 30 lat, więc nie przegapcie! Czego możemy się spodziewać? Dzisiejszej nocy będzie wyjątkowo jasno. „Księżyc Żniwiarzy” nawiązuje do dawnych, wrześniowych nocy, gdy niebo pozwalało na zbieranie plonów przez całą dobę. Zjawisko astronomiczne znane jest też pod nazwą "Pełnia Księżyca Zbiorów”, "Księżyc Wina” oraz "Księżyc Plonów”.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)