SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.11.2019]
Źródło zdjęć: © WP.PL
12.11.2019 21:49

Smarł Robert Freeman, autor słynnych okładek płyt Beatlesów. Na Wyspach Marshalla pęka nuklearny grobowiec i odpady mogą zostać uwolnione. Samsung traci miliony przez brud w fabrykach, a Xiaomi sprzedaje coraz więcej smartfonów.

Xiaomi sprzedaje coraz więcej smartfonów, a Huawei traci popularność – tak wygląda rynek smartfonów w III kwartale 2019 roku. Samsung, Huawei i Xiaomi pozostają liderami rynku smartfonów w Polsce, ale zaszła spora zmiana. Podczas, gdy liderzy zaliczyli spadki sprzedaży o kolejno 2,2 oraz 1 proc., Xiaomi zanotowało wzrost o całe 4,5 proc.

W zakończonym kwartale 2019 roku Polacy kupili 2,46 miliona smartfonów, o 2,2 proc. mniej niż w poprzednim roku. Xiaomi to jedyna marka, której popularność rośnie.

Zmarł Robert Freeman, autor słynnych okładek płyt

Odeszła legenda. Robert Freeman fotografował Beatlesów, a jego zdjęcia są znane na całym świecie dzięki temu, że znalazły się na okładkach najlepszych płyt. Brytyjski fotograf i grafik w latach 1963–1966 ściśle współpracował z zespołem. Był także autorem zdjęć do kalendarza Pirelli w 1964 roku.

Robert Freeman jest autorem okładek albumów "With the Beatles", "Beatles for Sale", "Help" oraz "Rubber Soul". Pierwsza z nich powstała w hotelowym korytarzu. Fotograf ustawił członków zespołu bokiem do okna. Według wspomnień Paula McCartneya cała sesja zajęła niecałą godzinę.

Pęka grobowiec nuklearny

Na Wyspach Marshalla znajduje się grobowiec nuklearny – składowisko odpadów powstałych w wyniku zdetonowania 67 bomb nuklearnych w latach 1946-1958. Jego konstrukcja pęka na skutek zmian klimatycznych. Grobowiec mieści w sobie 85 tys. metrów sześciennych materiałów radioaktywnych.

Samsung straci miliony dolarów

Samsung nie zadbał o czystość jednej z fabryk. Firma przyznała, że spodziewa się wielomilionowych strat.

Układy krzemowe trzeba produkować w środowisku niemal idealnie czystym. Dlatego fabryki stosują tzw. pomieszczenia czyste, gdzie pracownicy noszą specjalne kombinezony, a w powietrzu nie może pojawić się najmniejsza drobinka kurzu czy pyłku. Jedno z pomieszczeń czystych fabryki Samsunga zajmującej się pamięciami DRAM zostało z niewyjaśnionych przyczyn zanieczyszczone i sporo krzemowych wafli do niczego się już nie nadaje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)