SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.05.2020]
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Modzelewska
12.05.2020 22:21

Ogromny kawałek chińskiej rakiety spadł w niekontrolowany sposób na Ziemię. 113-letnia kobieta jest najstarszym ozdrowieńcem na świecie. FDA ustaliła, że nie ma związku między falami radiowymi a powstawaniem nowotworów. Elon Musk zdecydował się na nielegalne otwarcie fabryki Tesli – poparł go Donald Trump.

Ogromny kawałek chińskiej rakiety spadł w niekontrolowany sposób na Ziemię

Pozostałość rakiety Long March 5B spadła na Ziemię, trafiając w wody Oceanu Atlantyckiego. Najprawdopodobniej przyczyną niekontrolowanego upadku była niekorzystna kosmiczna pogoda, która panowała w ostatnich dniach. Zdaniem Jonathana McDowella to największy obiekt, który w taki sposób spadł na Ziemię od 1991 roku.

113-letnia kobieta jest najstarszym ozdrowieńcem na świecie

113-letnia Maria Branyas z Hiszpanii jest najstarszym ozdrowieńcem na świecie. Pomimo swojego wieku kobieta pokonała COVID-19.

FDA ustaliła, że nie ma związku między falami radiowymi a powstawaniem nowotworów

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przeprowadziła szczegółowe analizy licznych badań z lat 2008-2018. Ich wyniki wykazały, że nie istnieje zależność pomiędzy falami radiowymi a powstawaniem nowotworów.

Elon Musk zdecydował się na nielegalne otwarcie fabryki Tesli – poparł go Donald Trump

Elon Musk postanowił, że pomimo panujących zakazów uruchomi prace w fabryce Teslipomimo panujących zakazów uruchomi prace w fabryce Tesli w kalifornijskim Fremont. Miliarder sprzeciwił się zasadom wprowadzonym przez władze stanu. Jego decyzję poparł prezydent USA – Donald Trump.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)