SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [06.05.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [06.05.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [06.05.2020]
Źródło zdjęć: © Fotoblogia.pl
06.05.2020 22:01

Dziś pełnia Kwiatowego Księżyca i ostatnia szansa w tym roku, by zobaczyć Superksiężyc. Coraz więcej komplikacji wokół wyborów 2020 i wciąż rosnące niepokoje w związku z koronawirusem w Polsce. Oto najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia.

Wybory 2020 to wciąż zagadka

Wciąż nie wiemy, kiedy i jak zagłosujemy w najbliższych wyborach prezydenckich. W 1991 roku sprawa była nieco prostsza, a na wszelki wypadek "instrukcję obsługi" wyborów zamieszczano w... telegazecie. O tym, jak ważną rolę pełniła ona dla ówczesnych Polaków świaczy opublikowane nagranie z kasety wideo.

Polacy nie są gotowi na szczepionkę przeciwko COVID-19

Koronawirus to kolejny temat, który mocno niepokoi Polaków. Mimo ogromnych trudności, jakie wprowadził do naszej codzienności, wiele osób zdaje się nie do końca rozumieć zagrożenie. Świadczyć o tym może chociażby gotowość Polaków do zaszczepienia się przeciwko SARS-CoV-2. "Odsetek osób, które mówią, że się nie zaszczepią, zdecydowanie budzi niepokój i jest dla mnie zaskoczeniem", zauważa epidemiolog. Czy jesteśmy gotowi na konsekwencje?

Elon Musk, Grimes i samolot rozpoznawczy A-12

Wczoraj duża część świata żyła informacją o tym, że Grimes i Elon Musk doczekali się potomka. Partnerka miliardera wyjaśniła znaczenie imienia ich dziecka. Wśród bogatej symboliki znalazł się także samolot A-12 – jedna z najbardziej niesamowitych maszyn w historii lotnictwa. Co w niej wyjątkowego?

Microsoft prezentuje nowości

Microsoft zaprezentował właśnie nową odświeżoną wersję urządzeń z rodziny Surface, w tym dwóch nowych typów słuchawek. Uwagę przyciągają zawłaszcza nowe laptoty Surface Go 2 oraz Surface Book 3. Nowa hybryda 2w1 (z odczepianą klawiaturą) odznacza się dużo większą ilością RAM-u, najnowszymi procesorami Intel Ice Lake i szybszym SSD. Czy jednak cała reszta jest tak imponująca?

Majowa pełnia Superksiężyca

W nocy z 6 na 7 maja będziemy mogli oglądać Superksiężyc. Majowa pełnia Księżyca to doskonała okazja do stworzenia pięknych zdjęć. A każdy amatorski astronom może wspomóc się aplikacjami, które pomogą w obserwacji nocnego nieba. A ponieważ pogoda będzie dziś temu sprzyjać, zachęcamy was do obserwacji tej niezwykłej super-pełni. Takiej okazji nie będzie już w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)