Trwa ładowanie...
d3af6bc

Jest młodzieżowe słowo roku - są memy. Przygotujcie się: alternatywka i jesieniara będą wszędzie

Facebookowe profile najwyraźniej są zachwycone młodzieżowymi słowami roku. Memy z alternatywką i jesieniarą zaczynają zalewać media społecznościowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzieżowe Słowo Roku 2019. Tym razem padło na "alternatywkę"
Młodzieżowe Słowo Roku 2019. Tym razem padło na "alternatywkę" (Getty Images)
d3af6bc

Grono jurorów w składzie Marek Łaziński (UW), Bartek Chaciński (Polityka), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński) i Anna Ewa Wileczek (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) uznało "alternatywkę" za młodzieżowe słowo 2019 roku. Nie wiecie, kim jest alternatywka? Lepiej szybko przeczytajcie wyjaśnienie od Mateusza Czerniaka z WP Tech, bo w najbliższych dniach w sieci wiele może was ominąć.

Drugie miejsce zajęło słowo "jesieniara". Facebookowe profile szybko podłapały wyniki plebiscytu. Oto kilka wybranych memów nawiązujących do wyboru jurorów.

Pewnie przez najbliższe miesiące wiele się jeszcze zmieni, ale jednym z przyszłorocznych kandydatów może być "OK Boomer". W ostatnim czasie ta odpowiedź robi sporą furorę w sieci. Ripostującymi są najczęściej przedstawiciele generacji Z (osób urodzonych po 1997 roku) oraz millenialsów (1981-1996).

d3af6bc

Podziel się opinią

Share

d3af6bc

d3af6bc
Więcej tematów