Trwa ładowanie...
ycipk-168juz

Jest młodzieżowe słowo roku - są memy. Przygotujcie się: alternatywka i jesieniara będą wszędzie

Facebookowe profile najwyraźniej są zachwycone młodzieżowymi słowami roku. Memy z alternatywką i jesieniarą zaczynają zalewać media społecznościowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzieżowe Słowo Roku 2019. Tym razem padło na "alternatywkę"
Młodzieżowe Słowo Roku 2019. Tym razem padło na "alternatywkę" (Getty Images)
ycipk-168juz

Grono jurorów w składzie Marek Łaziński (UW), Bartek Chaciński (Polityka), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński) i Anna Ewa Wileczek (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) uznało "alternatywkę" za młodzieżowe słowo 2019 roku. Nie wiecie, kim jest alternatywka? Lepiej szybko przeczytajcie wyjaśnienie od Mateusza Czerniaka z WP Tech, bo w najbliższych dniach w sieci wiele może was ominąć.

Drugie miejsce zajęło słowo "jesieniara". Facebookowe profile szybko podłapały wyniki plebiscytu. Oto kilka wybranych memów nawiązujących do wyboru jurorów.

ycipk-168juz

Pewnie przez najbliższe miesiące wiele się jeszcze zmieni, ale jednym z przyszłorocznych kandydatów może być "OK Boomer". W ostatnim czasie ta odpowiedź robi sporą furorę w sieci. Ripostującymi są najczęściej przedstawiciele generacji Z (osób urodzonych po 1997 roku) oraz millenialsów (1981-1996).

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-168juz

ycipk-168juz
ycipk-168juz