Jest młodzieżowe słowo roku - są memy. Przygotujcie się: alternatywka i jesieniara będą wszędzie

Jest młodzieżowe słowo roku - są memy. Przygotujcie się: alternatywka i jesieniara będą wszędzie

Jest młodzieżowe słowo roku - są memy. Przygotujcie się: alternatywka i jesieniara będą wszędzie
Źródło zdjęć: © Getty Images
Adam Bednarek
05.12.2019 17:34

Facebookowe profile najwyraźniej są zachwycone młodzieżowymi słowami roku. Memy z alternatywką i jesieniarą zaczynają zalewać media społecznościowe.

Grono jurorów w składzie Marek Łaziński (UW), Bartek Chaciński (Polityka), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński) i Anna Ewa Wileczek (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) uznało "alternatywkę" za młodzieżowe słowo 2019 roku. Nie wiecie, kim jest alternatywka? Lepiej szybko przeczytajcie wyjaśnienie od Mateusza Czerniaka z WP Tech, bo w najbliższych dniach w sieci wiele może was ominąć.

Drugie miejsce zajęło słowo "jesieniara". Facebookowe profile szybko podłapały wyniki plebiscytu. Oto kilka wybranych memów nawiązujących do wyboru jurorów.

Pewnie przez najbliższe miesiące wiele się jeszcze zmieni, ale jednym z przyszłorocznych kandydatów może być "OK Boomer". W ostatnim czasie ta odpowiedź robi sporą furorę w sieci. Ripostującymi są najczęściej przedstawiciele generacji Z (osób urodzonych po 1997 roku) oraz millenialsów (1981-1996).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)