SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.03.2020]
Źródło zdjęć: © https://coronavirus.jhu.edu/map.html
Arkadiusz Stando

05.04.2020 21:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google pokazuje, jak ludzkość spędza czas podczas pandemii COVID-19. Czy Polacy siedzą w domach? Wychodzi na to, że tak. Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z UPC zorganizowało darmowy internet dla 2000 nauczycieli. A Apple zapłaciło 75 tysięcy dolarów za znalezienie luki w Safari.

Google opublikował raporty dla 131 państw, przedstawiające zmiany w ruchu publicznym. Dane zebrane na podstawie historii lokalizacji z Google Maps pokazują, w których miejscach ludzie pojawiali się częściej i o jakim procencie spadków mowa.

Polacy, jak się okazuje, świetnie poradzili sobie z kwarantanną i znacznie rzadziej wychodzą z domów. O 78 proc. rzadziej odwiedzamy miejsca takie jak restauracje, a o 59 proc. rzadziej wychodzimy do sklepów czy aptek. Do parków również wychodzimy o 59 proc.

Darmowy internet dla nauczycieli

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o projekcie darmowego internetu dla nauczycieli. Podjęto współpracę z firmą UPC. Na jej mocy, dostawca internetu udostępni połączenie z siecią dla 2000 nauczycieli nie posiadających stałego połączenia z internetem.

Apple wynagradza hakera

Apple zapłaciło 75 tysięcy dolarów ekspertowi ds. cyberbezpieczeństwa. Znalazł on aż 7 luk typu zero-day w Safari. Z łatwością umożliwiały dostęp do kamery urządzenia z systemem iOS lub MacOS. Luki zostały już dawno załatane, a teraz Apple poinformował o nagrodzie. Za znalezienie najgorszego rodzaju błędów w oprogramowaniu płacą nawet milion dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)