SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [04.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [04.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [04.02.2020]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | turtix
04.02.2020 20:50, aktualizacja: 04.02.2020 21:00

Wyciek danych z Google'a, awaryjne lądowanie Boeinga 767 w Madrycie i oficjalne wejście Nvidii GeForce Now na polski rynek. Czym jeszcze żył dzisiaj świat technologii?

Poczta Polska wstrzymała przesyłki do Chin

Ze względu na epidemię koronawirusa większość linii lotniczych, w tym PLL LOT wstrzymało trasy do Chin. Możliwości przekazania przesyłek inną drogą są bardzo ograniczone, w związku z czym Poczta Polska wydała dzisiaj komunikat, w którym informuje, że nie będzie przyjmować takich przesyłek do odwołania.

Wyciek prywatnych filmów z Google Photos

Google poinformował swoich użytkowników, że w listopadzie ubiegłego roku doszło do awarii, w wyniku której część prywatnych danych mogło trafić w niepowołane ręce. Google tłumaczy, że źródłem problemu była usługa eksportowania danych, z pomocą której użytkownik może pobrać w formie archiwum wszystkie informacje i pliki związane z jego kontem. Więcej na temat wpadki Google'a przeczytacie w artykule Oskara Ziomka.

Boeing 767 AirCanada musiał lądować awaryjnie

Krótko po starcie, należący do kanadyjskich linii lotniczych samolot pasażerski uległ awarii. Pasażerowie usłyszeli wybuch w okolicach podwozia. Uszkodzona została opona oraz jeden z silników. Nikomu ze 128 pasażerów na szczęście nic się nie stało.

Aktualizacja Windowsa przebiegła niepomyślnie

Użytkownicy, którzy zaktualizowali swój system operacyjny mierzą się z wieloma problemami. Nie działa dźwięk, Wi-Fi, a w niektórych przypadkach system pokazuje błąd krytyczny i tzw. niebieski ekran śmierci. Liczba usterek jest tak duża, że powinno to zmotywować Microsoft do wypuszczenia aktualizacji poza typowym cyklem wydawniczym.

Nvidia GeForce Now dostępna dla wszystkich

Nie lada gratka dla miłośników gier. Jest już darmowy plan i pełna dostępność w Polsce. Bezpłatny dostęp ma pewne ograniczenia, ale każdy może założyć konto i skorzystać z 3-miesięcznego darmowego okresu testowania planu płatnego. Niezależnie od wybranej opcji, rozdzielczość przesyłanego obrazu to 1080p, przy 60 klatkach na sekundę. Niemniej, jak wynika z zapowiedzi, wkrótce pojawi się dodatkowo opcja 4K.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)